a

XRP Fiyatı Arttı, XLM Yeni Bir Zirve Noktası Belirledi!

Stellar (XLM) ve XRP fiyatı yatırımcılarına keyifli bir pazar günü geçirtiyor. XRP fiyatı son 24 saat içerisinde %17 oranında bir artışa imza attı. Fiyat 1,56 dolar seviyelerine çıktı. Geçtiğimiz pazartesi gününden beri ulaştığı en yüksek seviye olarak belirlendi.

Stellar (XLM) ise yeni bir zirve noktasına ulaştı. Şimdiye kadar ulaştığı en yüksek fiyat 0.7965 dolar olarak belirlendi. Artış miktarı ise son 24 saat içerisinde %18 oldu.

Her iki kripto para biriminin birbiriyle ilişkili olmasının esas sebebi Jed McCaleb’in eseri olmalarıdır. McCaleb, Ripple teknoloji şirketinin fikir mimarlarından biridir. 2013 yılında Stellar (XLM) Ripple şirketinden ayrıldıktan sonra kendisi bu kripto para birimini tasarladı.

XRP, XLM ‘ye göre daha büyük bir kripto para birimidir. Stellar’ın piyasa değeri 18 milyar dolarken XRP’nin piyasa değeri 57 milyar dolardır. Son bir haftalık artış değerlerine bakıldığında da Stellar %31,9 artış kaydederken XRP %4’te kalmıştır.

Yükselişin Sebebi Elon Musk Olabilir

Bazı analistler bu yükselişi Elon Musk’ın Tweetlerine bağlıyor. Dünyaca ünlü milyarder iş adamı Bitcoin’in enerji tüketimine karşıt bir tweet yayımlamıştı. XRP ve XLM Bitcoin’e nazaran çok daha az enerji tüketmektedir. Bu kripto para birimleri işlem yaparken çok daha az sayıda doğrulayıcıya ihtiyaç duymaktadır. Bitcoin ise çok geniş işlem gücüne sahip bir ağ ile işlem yapar.

Yükselişin sebebi Elon Musk olması fikrine diğer az enerji tüketen kripto para birimlerinin yükselişi de destek oluyor. Solana %15 artışla 47 dolara, Cardano %10 artışla 2.39 dolara ve Algorand %8 artışla 1.53 dolara yükseldi.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.