a

XRPL Geliştiricisi XRP Fiat Gateway İçin Büyük Vizyonunu Açıkladı

coinnet
coinnet

XRP Ledger geliştiricisi Wietse Wind, XRP fiat ağ geçidi için büyük bir vizyon açıkladı. XRP tipbot yaratıcısı, bir XRP kullanıcısının XRP off-ramp özelliğinin ne zaman etkinleştirileceğine ilişkin sorusuna yanıt veriyordu.

Büyük bir XRPL cüzdanı olan Xumm, heyecan verici bir kilometre taşında, Ekim 2022’de Hollanda’daki kullanıcılar için rampa üstü hizmetlerin başlatıldığını duyurdu ve üçüncü bir tarafın katılımı olmadan Euro’larını XRP ‘ye kolayca dönüştürmelerine olanak tanıdı.

Kullanıcılar uluslararası banka hesap numaralarından (IBAN) XRPL Labs’e Euro göndererek ve dakikalar içinde XRP alarak XRP satın alabiliyordu. Daha sonra off-ramp seçeneği eklenmiş olsa da etkinleştirilmedi. Xumm’un on-ramp hizmetleri lansmanda topluluk heyecanını ateşledi ve kullanıcılar şimdi off-ramp özelliğinin etkinleştirilmesini hevesle beklerken bunu yapmaya devam ediyor.

Wind, bir çözümün zaten mevcut olduğunu ve Xumm 2.6 ve Hooks ile ilgili gelişmeler tamamlanır tamamlanmaz uygulanacağını söyledi. Wind ayrıca, “Harici bir likidite sağlayıcısı yerine defter üzerindeki DEX EUR likiditesine dalacağız, ki bu da işlerin çok uzun süredir beklemede olduğu yerdi,” diye ekliyor. XRPL Labs, geçtiğimiz ay önerilen Hooks yan zinciri olan Xahau için whitepaper’ın ortak lansmanında yer aldı.

Xumm’un kurucusu ve baş geliştiricisi Wietse Wind, “Xumm onramp/off-ramp temelde XRParrot’un yıllar önce olduğu gibi uyumlu bir versiyonuna dönüşecek” diyerek onramp/off-ramp hizmetleri için büyük bir vizyon ortaya koydu. Wind, Hollanda Merkez Bankası ve MiCA’ya yapılacak kayıtlarla bunun başarılabileceğini umuyor.

XRP

Beş yıl önce müşterilerin bir borsaya ihtiyaç duymadan ucuz ücretlerle fiat’ı XRP’ye dönüştürmelerine olanak sağlamak için kurulan bir platform olan XRParrot, 2020’deki düzenlemeler nedeniyle kapanmak zorunda kaldı. Müşteriler, bir Eurobank hesabını borsa hesaplarına bağlayarak bu yenilik sayesinde çok düşük işlem maliyetleriyle XRP alıp satabiliyordu.

İlgili bir gelişme olarak GateHub ve Xumm Ağustos ayında bir araya gelerek kullanıcıların XRP Ledger ile SEPA, SWIFT, Bitcoin ve Ethereum gibi diğer desteklenen ağlar arasında doğrudan Xumm uygulamalarına ve uygulamalarından sorunsuz bir şekilde para taşımalarına olanak tanıyan bir açma/kapama rampası çözümü başlattı.

Telegram kanalımızı takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz. Twitter hesabımız için de buraya tıklayabilirsiniz. Günün başka bir önemli haberini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.