CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Xtz (Tezos), Sapling & Tickets Özelliği Ekliyor

XTZ, Xtz (Tezos), Sapling & Tickets Özelliği Ekliyor

Geçtiğimiz günlerde şimdiye kadarki en yüksek seviyesi 4,9 doların üzerine çıkan Xtz (Tezos), Edo adlı yeni güncellemesini yatırımcılarına duyurdu. Son ‘Edo’ güncellemesiyle kripto para biriminin tarihinin en önemli protokol yükseltmesini tanıtmıştı. Şimdi ise Sapling and Tickets özelliğini destekleyen Edo güncellemesini piyasaya çıkartıyorlar.

Tezos’un geliştirme ekibi Sapling özelliği ile özel işlemler için destek verdi. Bu özellik ilk olarak Zcash’te görülmüştü. Seçici açıklamalarla varlık işlemlerinin oylanması veya desteklenmesi, Sapling özelliği sayesinde olacak.

Yeni güncellemede bulunan diğer bir kısım da Tickets özelliğidir. “Güvenli ve düzenlenebilir sözleşmeler yazma”yı desteklemektedir. Bu özellik merkezi olmayan finans uygulamaları yani DeFi ile alakalıdır. Defi uygulamalarının geliştirilerek kullanımı, Xtz (Tezos) piyasa değerine katkıda bulunması bekleniyor.

Tezos’un son güncellemesi Delphi adıyla yaklaşık 3 ay önce gerçekleşti. Önümüzdeki aylarda kullanılmaya başlanacak olan güncelleme Florence adıyla geliyor. Ağın sorunsuz bir şekilde çalışabilmesi ve stakerların, indeksleyicilerin, diğer kullanıcıların rahat bir şekilde kullanabilmesi için “Tezos yükseltme benimseme süreci” denilen bir süre eklendi. Nomadic Labs, Marigold, DaiLambda ve Metastate bu süreç için bir açıklamada bulundu.

“Yeni protokolün benimsenmesi ile yürürlüğe girdiği zaman arasında beş döngüden oluşan bir boşluk olacak. Bunun kesintisiz protokol geçişlerinin sağlanmasına yardımcı olacağına inanıyoruz.“

XTZ Fiyatı

XTZ, Xtz (Tezos), Sapling & Tickets Özelliği Ekliyor

Tezos, 14 Şubat günü yatırımcıları sevindirecek bir yükseliş yaşadı. Fakat 15 Şubat sabaha karşı tüm altcoinlere vuran Bitcoin etkisinden Xtz de nasibini aldı. Dik bir düşüş yaşadı fakat istikrarlı bir ivme, gerekli düzeltmelerle yoluna devam ediyor.

Şu anki fiyatı 5.58 dolarlık ATH’sinden yaklaşık %15.49 daha düşük bir seviyede işlem görüyor.

Takipte Kalın!

Kripto para dünyası hakkında son dakika haberlerinden anında haberdar olmak için bizi Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz. CoinNet Twitter sayfasına ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

Benzer Yazılar

Ethereum Fiyatı Güçlü Bir Şekilde İlerliyor

Hilal DERİN

Bitcoin 44 Bin Doların Altına Düştü, Madenciler Bitcoin Satıyor

Hilal DERİN

Btc Yorum: Tether, Bitcoin’in iyileşmesinde nasıl bir rol oynadı?

Hilal DERİN

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku