a

Yatırım Bankası Goldman Sachs: Ethereum Bitcoin’i Geçebilir

Dünyaca ünlü ABD yatırım bankası Goldman Sachs, Ethereum için değerlendirmelerde bulundu. Banka, Ethereum’un bir kripto para için en yüksek gerçek kullanım potansiyeline sahip olduğunu ve Bitcoin’i geçebileceğini söyledi.

Dünyaca ünlü ABD yatırım bankası Goldman Sachs, Ethereum için değerlendirmelerde bulundu. Banka, Ethereum’un bir kripto para için en yüksek gerçek kullanım potansiyeline sahip olduğunu ve Bitcoin’i geçebileceğini söyledi.

Business Insider aktarımına göre yatırım bankası Goldman Sachs, Ethereum’un kripto para piyasasında baskın değer deposu olarak Bitcoin’i geçebileceğine inanıyor. Yapılan açıklamada, Golden Sachs için Ethereum şu anda “en yüksek gerçek kullanım potansiyeline” sahip kripto para birimi olarak değerlendirildi ve ETH’nin akıllı sözleşme uygulamaları için en popüler geliştirme platformu olduğu belirtildi.

Salı günü aktarılan bu açıklama Goldman Sachs’ın Ethereum üzerine yaptığı ilk yorum değil. Yatırım bankası Mayıs ayında kripto para piyasasının kurumsal bir varlık sınıfı olarak potansiyelini tartışan bir rapor yayınlamıştı. Raporda, Ethereum’un gelecekte bir numaralı zincir haline gelebileceği öne sürüldü ve bir blok zincirinin değerinin, üzerinde depolanan bilgilere bağlı olduğunu vurgulandı. Goldman Sachs, ayrıca Haziran ayında Bitcoin ürünlerine ek olarak Ethereum opsiyonları ve vadeli işlemler sunmaya başladı.

Ethereum için yükseliş yorumunda bulunan banka, kripto para birimlerinin genel olarak  yüksek dalgalanmalar nedeniyle altın gibi güvenli liman varlıklarla rekabet edemeyeceğini de belirtti. Banka “Altın, hisse senetleri ve döngüsel emtialar gibi diğer riskli varlıklarla rekabet ettiği ölçüde kripto ile rekabet ediyor. Altını savunma amaçlı bir enflasyon koruması, kriptoyu ise riskli bir enflasyon koruması olarak görüyoruz.” ifadelerini kullandı. Goldman Sachs’in Ethereum yorumu, JPMorgan’ın iki kıdemli analisti tarafından yayınlanan rapordan günler sonra geldi. JPMorgan raporu, Ethereum’un Proof-of-Stake’e planlı geçişini takiben artan bir şekilde benimsenmesini öngörüyordu. Şirket ayrıca Staking ödülleri pazarının 2025 yılına kadar 40 milyar dolara ulaşacağını tahmin etti. 

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.