a

YFI Neden Fiyat Konusunda Sıkıntı Yaşıyor?

YFI, son zamanlarda değer konusunda sıkıntı yaşan kripto paralar arasında yer alıyor. Peki bunun sebebi ne olabilir?

DeFi, geçen yıl boyunca çok fazla büyüme ve hype gördü. Geriye dönük olarak 2020, kripto para birimi ekosistemi üzerinde kalıcı bir etkiye sahipti. Bitcoin’in değerlemesi ile ilgili olarak hem tarihi en düşük hem de en yüksek seviyelerin yanı sıra DeFi alanı için devasa bir büyüme gördü.

DeFiPulse verilerine göre, Defı’nin toplam kilitli değeri Ocak 2020’de 700 milyon dolardan 24 milyar doların üzerine çıktı. Bu süre zarfında, UNI, AAVE, SNX, MKR ve COMP gibi birçok proje oldukça umut verici sonuçlar elde etti ve bu tokenların kümülatif piyasa değeri de grafiklere yükseldi.

Ancak, şu anda, bu tür iyimserlik ve büyüme seviyeleri popüler DeFi tokenı Yearn tarafından paylaşılmıyor. Token büyük bir büyüme gösterse de şimdi yanal konsolidasyon aşamasında sıkışıp kalırken, aynı zamanda ara sıra dipslere de dikkat çekiyor.

YFI Ne Durumda?

YFI için güçlü bir yükseliş eğilimi Kasım 2020 civarında başladı ve Ocak ayının ilk haftasına kadar sürdü. Bu dönemde, kripto para birimi değerlemede yüzde 350 oranında büyüdü. Ancak o zamandan beri, YFI yükseliş momentumunu korumak için mücadele etti, bu da daha fazla yanal hareket ve grafiklerde önemli bir fiyat düşüşüne neden olan bir gelişme.

YFI’nin fiyatı, grafiklerde çok fazla yükseliş momentumu olmadan oldukça nötr bir konumda sıkıştığında, soru anlaşılır bir şekilde ortaya çıkıyor. Kriptodan yakın zamanda kuzeye doğru bir koparma beklenebilir mi?

İlginç bir şekilde, Santiment tarafından sağlanan verilere göre, YFI’nın tarihsel verileri, madalyonun fiyatı ile aktif adresleri arasında bir korelasyon olduğunu gösterdi. Kriptonun aktif adreslerinin yükseldiği durumlarda, fiyat hareketinden de her zaman oldukça olumlu bir yanıt olmuştur. Önümüzdeki günlerde, aktif adresler yükselmeye devam ederse, fiyattaki karşılık gelen bir hareket, grafiklerde YFI için bir trend tersine çevirme başlatabilir.

YFI’nin son fiyat sıkıntılarına rağmen, UNI, Aave, SNX, vb. gibi diğer DeFi tokenları, piyasa değeri geçen ay yüzde 135’in üzerinde yükselmeye devam etti. Bu, DeFi’nin gelecek vaat eden geleceğinin bir dereceye kadar YFI’nin hayatta kalmasını garanti edebileceğini ve kısa vadeli düşüşe rağmen güçlü bir geri dönüş yapacağını gösteriyor.

Kaynak: AMB Crypto

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.