CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

FRED Energy, likiditeyi artırmak için bir ERC-20 tokenı piyasaya sürdü.

FRED Energy (FRED), yeşil enerjiyle ilgili projelerinin farkındalığını ve likiditesini artırmak amacıyla Stellar tabanlı tokenine ilaveten bir ERC-20 tokenini de (FREDx) piyasaya sürdü.

Bu, FRED Energy’i ikili bir blok zinciri projesi haline getirecek, yatırım, likidite ve daha çok görünür kılmak için mücadele eden projelerde yükselen bir trend olacak.

FRED Energy, 2018 yılında kendi blok zincirinde piyasaya sürüldü ve 2019’da daha çevre dostu blok zinciri Stellar’a geçti. Şubat 2020’de tüketicilerin kripto para birimleri kullanarak yeşil enerjiyle ilgili ürünleri satın alabilecekleri shop.fredenergy.org pazarını kullanıma sundu.

2021’in 4. çeyreğinde şirket kendi geliştirdiği ürünlerini satmaya başlayacak. İlk ürün, pil paketinin yeniden kullanılmasını ve geri dönüştürülmesini sağlayan yeni pil teknolojisini kullanan kamp / şebeke dışı pazarları hedefleyen yenilikçi bir güç bankasıdır. Proje, ürünün durumunu blockchain’e yazarak pil paketlerini takip edecek (üretilmiş, perakende satış, iade, yeniden kullanılmış, geri dönüştürülme). Lityum iyon pillerin sadece %5’inin geri dönüştürüldüğü, geri kalanının çöp sahasına gittiği tahmin ediliyor, FRED Energy, güç bankası pazarını değiştirmek ve pazar liderlerini yenilemeye doğru etkilemek istiyor.

Çoğu güç bankasının kullanım ömrü yaklaşık 2 yıldır. Daha ucuz ürünlerde ise sadece 1 yıldır. FRED Energy’nin DSA-1’inin pil ömrünün 5 ila 10 yıl arasında olacağı tahmin edilmektedir. Elektrifikasyona ve enerjinin depolanmasına yönelik eğilim, daha fazla çevresel ve ekonomik sorunlara yol açan, düşük maliyetli, düşük döngülü ve düşük verimli Lityum-İyon pil hücrelerinin daha fazla kullanılmasıyla ilgili olarak daha geniş ekonomik yansımalara sahip olacaktır.

FRED Energy, DSA-1 prototipini Aralık 2020’de blok zincirine yazdı, bu muhtemelen ürün yaşam döngüsü yönetiminde (PLM) dünyada bir ilk oldu.

DSA-1 Ürün Dizaynı

FRED Energy’nin kripto para birimi ve blok zinciri kullanan yeşil enerji projelerinde pazar lideri olacağını göreceğimiz daha fazla yeşil enerji odaklı projeler 2022 için planlanıyor.

FREDx konrakt adresi

FREDx ve FRED Energy ile alakalı daha fazla bilgi almak için buraya tıklayın.

Sorumluluk reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

Exit mobile version