CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

FRED Energy – gelecekteki enerji gereksinimlerine bakış

fred, FRED Energy – gelecekteki enerji gereksinimlerine bakış

Pek çok gelişmiş ülkede, çoğunlukla hükümet girişimleri ve sübvansiyonlar yardımıyla tüketiciler tarafından yenilenebilir enerji sistemleri kademeli olarak benimsenmiştir. Muhtemelen arz ve talebin algılanan göreceli statükosundan dolayı, tüketici enerji üretimine yönelik değişim ihtiyacında çok az aciliyet var gibi görünüyor. Enerji sağlayıcılar tarafından enflasyonun üzerindeki fiyat artışlarıyla birlikte talep gerçekten de istikrarlı bir şekilde artarken, tüketici enerji ihtiyaçlarının geleceği nasıl görünüyor?

Elektrikli araçlara geçiş

fred, FRED Energy – gelecekteki enerji gereksinimlerine bakış

120 yıldan fazla bir süre önce, elektrikli araçlar popüler hale geldi ve yerine Henry Ford’un seri üretilen, benzin tüketen Model T aldı.

Bugün otomobil üreticileri ve petrol devlerinin elektrikli araçlara (EV’ler) doğru muazzam bir geçiş yaptığını görüyoruz ve bir EV kullanımının artık standart olacağı hız hızla artıyor. Elektrikli araçların tek başına kitlesel olarak benimsenmesinin güçlü olacağı sosyal ve ekonomik değişim bugündür ve tüketiciler için talep gören enerji ihtiyacı olmaya devam edecek.

Çevre için harika haberler

Mevsimlerimizin değiştiğine ve daha öngörülemez hale geldiğine ilk elden tanık olurken, hepimiz küresel ısınma ve iklim değişikliğinin daha fazla farkına varıyoruz. Ancak mesele sadece iklim değişikliği ve CO2 emisyonları değil, hava kirliliği yılda 4,2 milyon ölüme neden oluyor. Medya giderek daha fazla çevresel konulara odaklanıyor ve daha yeşil ulaşım ve sürdürülebilir yaşam için bilinçlenme ihtiyacı giderek artıyor.

Peki problem ne?

fred, FRED Energy – gelecekteki enerji gereksinimlerine bakış

Kitlesel EV’in benimsenmesi, dört gözle beklenen ve FRED Energy’nin pazara girmeyi hedeflediği bir konudur. Bununla birlikte, gelecekte elektrikle çalışan ve toplum tarafından beslenen yaşlılarımız ve düşük gelirli çalışanlarımız için yaklaşan daha büyük bir zorluk olacak mı?

Düşük gelirli çalışanlar ve yaşlılar hali hazırda geçimlerini sürdürmek için mücadele ediyorlar ve genellikle ısınma sorunlarıyla ve ışıksız yaşıyorlar, çünkü elektrik faturalarını ödeyemiyorlar. Bu örnekte elektriğe erişimi olmayan 1 milyar insandan bahsetmiyorum, gelişmiş milletlerimizden ve tanıdığımız insanlardan bahsediyorum.

Bu elektrikli gelecekte, sürekli artan talep ve sınırlı arz nedeniyle tedarikçinin yoğun olmayan oranlarının artık mevcut olmadığı durumlarda,  tüketiciye yönelik enflasyonun üzerinde fiyat artışları ile tedarik zincirini büyük ölçüde etkiliyor, bu da geleceği daha şimdiden başlatıyor.

Yenilenebilir enerji üretim sistemlerinin maliyetlerini karşılama olasılığı en düşük olanlar yaşlılar ve düşük gelirliler olacaktır. Artan enerji maliyetlerini karşılayamayanlar için, servet ve enerji yoksulluğuna ilişkin sosyal bölünme daha da büyük olacaktır.

EV devrimi, aşağıdakiler gibi başka katkıda bulunanlarla gelecekteki enerji gereksinimlerinde önemli bir rol oynayacaktır; 2040 yılına kadar % 30’luk küresel talep artışı tahminlerine yönelik artan nüfus, konut, elektrikli cihaz ve cihaz kullanımı vb.

FRED Projesi’nin daha büyük resme baktığı ve gelecekteki enerji ihtiyaçlarımızın çözümünü öngördüğü yer burasıdır, tüketicileri enerji verimliliği konusunda eğiten ve enerji üretimini tüketici seviyesine indiren yeni enerji üretim yöntemlerinde yatıyor.

Yalnızca kitlesel EV benimsemesinin etkisine karşı koymak için, tüketici enerji üretiminin kitlesel olarak benimsenmesi gerekir ki, bu olumsuza karşı olumludur. Elektrik tedarikçilerinin şebeke kolaylaştırıcısı ve dağıtıcısı rolüyle daha uyumlu hale gelmesini görebilecek ve tüketiciler arasında P2P (Peer to Peer, uçtan uca) elektrik ticaretinin norm olduğu bir gelecek senaryosu var.

Çözümümüz

Teori, tüketicileri mümkün olan yerlerde kendi elektriğini üreterek enerji maliyetlerini düşürmeye teşvik ederek yakıt yoksulluğu döngüsünü kırmak ve daha verimli enerji sağlamaktır, bu da maliyetlerin dengelenmesine yardımcı olacak ve herkes için daha uygun fiyatlı enerji ve enerji güvenliği sağlamaktır.

Nasıl?

FRED Energy, gelecekteki platformlarımızda kullanılacak Stellar (XLM) blok zincirinde özel bir varlıktır ve proje hedeflerimizi karşılamaya yönelik finansman sağlamak için;

• Blok zinciri ve kripto para birimleri kullanan yeşil enerji projelerinde kilit bir oyuncu olarak tanınmak

• Tüketici ihtiyaçlarını hedefleyen yeşil enerjiyle ilişkili bir marka olun  

• Elektrikli araç şarj istasyonu pazarına niş segmentler aracılığıyla

• Tüketici tarafından alternatif enerji kullanımının ve üretiminin hızlanmasına yardım

• Kripto para birimini kabul eden alternatif enerji ürünleri için ana çevrimiçi pazar yeri olun

• Pazara yeni enerji tasarrufu ve üretim cihazları getirin

Adı Neden FRED?

FRED (Funding Research into Energy Devices), kendi başına bir makaleyi hak eden Enerji Cihazları Araştırmasına Fon Sağlama kısaltmamızdır, bizi takipte kalın.

Daha fazlasını bilmek istiyor musunuz? Bloğumuzu takip edin

Telegram grubumuza katılın

Twitter‘da takip edebilirsiniz

Benzer Yazılar

Merebel Multi-Node Yatırım Havuzu: Türünün İlk Masternode Hedge Fonu;

Kasım ERTAŞ

Cocos-BCX, Eylül 2020 Airdrop Ödüllerinin Dağıtımını Tamamladı | Ödüller İçin Cüzdanınızı Kontrol Edin!

Kasım ERTAŞ

BoringDAO, EasyFi ile işbirliği yapıyor.

Hilal DERİN

1 Yorum

FRED Energy, likiditeyi artırmak için bir ERC-20 tokenı piyasaya sürdü. | CoinNET - Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri 14 Şubat 2021 at 19:30

[…] FRED Energy, 2018 yılında kendi blok zincirinde piyasaya sürüldü ve 2019’da daha çevre dostu blok zinciri Stellar’a geçti. Şubat 2020’de tüketicilerin kripto para birimleri kullanarak yeşil enerjiyle ilgili ürünleri satın alabilecekleri shop.fredenergy.org pazarını kullanıma sundu. […]

Cevap

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku