CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

SINOVATE AURORA Mainnet 550.000 bloğunda Başlatılıyor

AURORA Mainnet yükseltmesine çok az bir zaman kaldı!

Selam Sinavatörler!

SINOVATE (SIN), AURORA Mainnet yükseltmesinin 550.000 blok yüksekliğinde (Takribi 21 Kasım 2020’de) faaliyete geçeceğini onaylamaktan memnuniyet duyar. Düğüm sahipleri, sonsuzluk düğümlerinin yükseltme öncesinde yepyeni Deterministik Sonsuzluk Düğümleri (DIN) kod tabanı ile uyumlu olmasını sağlamak için AURORA Mainnet Cüzdanına güncellemelidirler. Proje gelişmelerini takip ediyorsanız, ekibin DIN ve yaklaşan Hardfork hakkında konuştuğundan hiç şüphe yok. Bu yazı, Hardfork’un ne içerdiğini, SINOVATE’in bunda ne sunduğunu ve zorlu bir zaman çizelgesini açıklar.

HardForks – Peki Bunlar Nelerdir?

Deneyimli kripto para birimi uzmanları bu bölümü atlamaktan çekinmeyin!

Investopedia.com’a göre bir Hardfork şu şekilde tanımlanır:

Blockchain teknolojisi ile ilgili olarak, bir Hardfork (veya hard fork), daha önce geçersiz blokları ve işlemleri geçerli kılan bir ağ protokolünde radikal bir değişikliktir veya bunun tersi de geçerlidir. Hardfork, tüm düğümlerin veya kullanıcıların protokol yazılımının en son sürümüne yükseltmesini gerektirir.

Başka bir deyişle, bir Hardfork, tüm kullanıcıların yeni zincire manuel olarak geçerek katılmasını gerektiren ağın tam bir değişikliğidir.

Herhangi bir proje, altta yatan blockchain kodunda önemli bir değişiklik yaptığında Hard forklar genellikle gereklidir. Bu, eklenen bir özellik, kural veya algoritma şeklinde de olabilir. Cüzdan güncellemeleri esasen yalnızca kullanıcıların blockchain ile etkileşime girdiği arayüzü değiştirirken Hardfork’ların zincirin kendisinde olan değişiklikleridir. Sert bir çatal sırasında, önceki zincirden kalıcı bir sapma meydana gelir.

Yumuşak bir çatal gibi bir şey de var, bu eski ve yeni sürümlerin uyumlu kaldığı bir çatal’dır. “Sert” ve “yumuşak” Çatallar arasındaki fark, sert Çatalların önceki sürümlerle uyumlu olmamasıdır.

Herhangi bir blockchain çatallanabilir ve bu, on yıldan beri kripto para endüstrilerinin varlığın’da binlerce kez oldu. Aslında, çoğu blockchain, bir öncekinin çatalıdır, Fakat bazen (her zaman değil), önceki çalışmaların üstünde yenilik yapmak için bazı ek özellikler ilave edilir.

Neden bir SIN Hardfork gereklidir?

SINOVATE, SIN blok zincirinde 550.000 blok yüksekliğinde, Deterministic Infinity Nodes 1.0 AURORA Mainnet adlı tamamen yeni bir kod tabanını etkinleştirecek bir hardfork gerçekleştirecektir.

Orijinal SIN kodu, DASH eski kod tabanından ödünç alınmış materyaller içeriyordu, ancak bu en yeni sürümle birlikte, tüm SINOVATE deposu % 100 benzersiz olacak ve SINOVATE’in yetenekli çekirdek geliştiricilerinden oluşan bir ekip tarafından şirket içinde geliştirilecek.

Yeni sonsuzluk düğümü altyapısı, merkezi olmayan veri depolamasına olanak sağlayacak. Sonsuz düğüm’ler aracılığıyla verileri zincirleme olarak güvenli ve özel olarak depolamanın benzersiz bir yaklaşımı olacaktır. SINOVATE’nin yaklaşan Incorruptible Data Storage (IDS) dCloud protokolü mevcut bulut hizmetlerine rakip olacak ve kar’lar SIN sonsuz düğüm sahiplerine gidecek, böylece maliyet açısından rekabetçi bir alternatif sunacak.

Başlangıçta, bu yalnızca küçük bir bant genişliğinde depolamayı destekleyecektir; kurumsal veri taleplerini katlanarak desteklemek için ağı daha fazla sonsuz düğümle ölçeklendirmeyi ve doldurmayı planlıyoruz.

AURORA Mainnet yükseltmesi sadece hardfork yaparak mümkündür. Tüm SIN sonsuzluk düğümleri ödül almaya devam etmek için yeni ağa geçiş yapmalıdır.

Benzersiz ağ avantajlarından bazıları, düğüm çalıştırmak için azaltılmış CPU talepleri, zincirsel hızlı iletişim ve blockchain senkronizasyonu, yeni cüzdan tasarımı ve düğüm sahiplerine kanıtlanabilir adil ödül dağıtımı içerir. Ayrıca, bir düğüm kurma işlemi cüzdan 1 tıklamalı kurulum aracılığıyla çok daha basit olacaktır. SIN blockchain, Schnorr imzaları sayesinde CPU taleplerinde çok daha “hafif” olacaktır.

Bu konuda daha fazla bilgi yükseltme akabinde sağlanacaktır. DIN kodunun doğası gereği, oluşturulan yeni zincir, sinovate’nin yakın gelecekte verimli ve ultra güvenilir dApps (merkezi olmayan uygulamalar) oluşturmasına olanak tanıyan zincir bölmelerine standart olarak dayanıklı olacaktır.

Ödül Değişiklikleri

Topluluk oylamasına göre, Mini-Tier Node’ler için ödül yapısında bir değişiklik olacak. Spesifik olarak, bu, ödülleri blok başına 160 SIN’den 560 SIN’e yükseltecek ve % 350’lik devasa bir artışı temsil edecek! Bu değişikliğin amacı, ağ giriş engellerini azaltmak ve daha büyük yatırımları karşılayamayan ve ek ağ büyümesini teşvik edemeyen daha küçük düğüm sahiplerini ödüllendirmekti.

Bu değişikliğin doğrudan bir sonucu olarak ağa 1000 ek Mini Düğüm eklenecek ve bu, IDS dCloud depolama ihtiyaçları için ağ yeteneklerini önemli ölçüde artıracaktır. Bu yüksek ödüller aynı zamanda çok daha hızlı bir yatırım getirisi ile sonuçlanacaktır.

Topluluk, Discord kanalında oy verimi yapıldı ve oyların % 97.3’ü değişiklik lehine geldi.

HODL para teklifi (HCO):

Pasif Gelir kazanmak için HODL Coin Sunan HCO:

– Hardfork’tan başlayarak, Timelock (HODL) tarafından pasif gelir elde eden 75 günlük sınırlı bir pazarlama kampanyası, 12 ay boyunca %15, 6 ay boyunca %6 ve 3 ay boyunca %3 yıllık yüzde verim (APY) olarak ödenecek.

– SİNOVATE ekibi, kalkınma fonlarından ödemeleri ve faizleri telafi edecek, bu nedenle arz’da fazladan enflasyon olmayacak.

İşte örnekler:

– 10.000 jetonunuz varsa ve madeni paralarınızı yeni adresinize gönderirseniz ve madeni paralar üç ay boyunca orada kalırsa (64800 blok), 75 SIN alırsınız.

– 10.000 jetonunuz varsa ve madeni paralarınızı yeni adresinize gönderirseniz ve madeni paralar altı ay boyunca orada kalırsa (129.600 blok), 300 SIN alırsınız.

– 10.000 jetonunuz varsa ve madeni paralarınızı yeni adresinize gönderirseniz ve madeni paralar on iki ay boyunca orada kalırsa (262.800 blok), 1.500 SIN alırsınız.

HODL Coin Sunumu için Kurallar:

– Kampanya 75 gün sürecektir.

Seçtiğiniz kampanyaya göre, ödemeler üç ay, altı ay veya on iki ay seçenekleri için ödenir.

– Max Cüzdan tutarının üst sınırı ise 75K SIN’e kadardır.

– Kilitli paraların iptali yoktur.

– Her kullanıcı kilit süresinin vade tarihini beklemek zorundadır.

– 54.000 blok (75 gün) kampanya süresidir.

LÜTFEN HODL Coin Teklifi ile ilgili adım adım talimatlar için bu kılavuzu takip edin.

Tarifeli Mainnet:

Testnet, 18 Eylül’de başlayıp 2 Ekim’de sona eren iki haftalık bir aşamaydı. Bahsedildiği üzere, AURORA Mainnet 550.000 blok yüksekliğinde gerçekleşecektir..

Geliştirme ekibimizin kripto para birimi alanında mevcut olan en ileri kod tabanını oluşturmak için yürüttüğü muhteşem çalışmanın bir kanıtı olan public testnet aşamasında önemli hatalar bildirilmediğini doğrulamanın mutluluğunu duyuyoruz.

Deterministic Infinity Node kod tabanı, Türünün ilk örneği olduğundan, topluluk ve geliştirme ekibinin, AURORA’daki tüm fonların güvende kalacağından emin olması için kodu testnet’te iyice test etmesi için zaman ayırması gerekiyordu.

Tüm kullanıcılar, havuzlar, borsalar, sonsuz düğüm VPS cüzdanları ve masaüstü cüzdanları DIN 1.0 AURORA Cüzdanına yükseltilmelidir.

Mevcut çalışan sonsuz düğümler, çift çalışma olarak çalışacaktır. Hem Sonsuzluk düğümleri hem de Belirleyici Sonsuzluk Düğümleri, Hardfork blok yüksekliğine kadar aynı anda performans gösterecek, ancak DIN’e geçmeden önce yalnızca Infinity Düğümleri ödül alacak.

Hardfork blok yüksekliği sırasında veya hemen ardından VPS ile yeni bir DIN Node kurulumu için buraya tıklayın.

  • Hardfork blok yüksekliği sırasında veya hemen sonrasında 1-Click kolay DIN kurulumu için buraya tıklayın.
  • Mevcut Ana Düğümlerin ve DIN Node’nin Hardfork blok yüksekliğine kadar aynı anda çift çalışması için burayı tıklayın.

Wallet.dat ve infinity node.conf hariç tüm cüzdanlar, .dat dosyaları silinerek sıfırdan senkronize edilmelidir.

Çatallamadan önce DIN düğümlerine yükseltilmeyen düğümler, 550.000 bloğundan başlayarak ödüllerin alımını durduracak.

SINOVATE AURORA ve SINOVATE için gelecekte neler olacağı hakkında daha fazla bilgi için web sitemizi ve sosyal medya kanallarımızı ziyaret edin.

Website,  Discord,  Telegram Bitcointalk Twitter Facebook,  Linkedin, Team, YouTube,  Reddit,  Instagram.

Exit mobile version