CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

TRUEFEEDBACK – Sizin veriniz sizin kazancınız!

Truefeedback, 2019 yılında kullanıcılara anket ve görev sunarak, karşılığında kripto para ödülü veren bir platform olarak hizmete başlamıştır. 2020 yılının Mart ayında, yeni yol haritası yayınlanarak “Sizin veriniz sizin kazancınız” prensibi ile kullanıcı verisinin kazanca dönüştürülmesi için bir ekosistem çalışmasına başlanmıştır.

Temel amacı makro işlemleri micro ödemeler yaparak işlemlerin güvenli ve anonim olarak gerçekleşmesini sağlamaktır. Ekim 2020’de yayınlanan yeni versiyon BlackStar ile Truefeedback bir veri toplama ve analiz platformuna dönüşmüştür. Blokzincir teknolojisinin getirdiği özellik sayesinde platfom üzerinde kullanıcılar anonim şekilde verisini paylaşır ve karşılığında TFB token kazanır.

Veri toplayan kurum ve kuruluş için kişisel bilgileri talep edilmez. Ayrıca anonim kullanıcıların sahip oldukları mobil cihazla eşleştirilmesi sağlanarak ile katılımcıların gerçek kişiler olması garanti edilir.

Truefeedback BlackStar versiyonu ile anket ve görev özelliklerine ek olarak; reklam, haber, oyun ve alışveriş özellikleri uygulamaya eklenmiştir. Ayrıca kullanıcıların kendi anketlerini ve etkinlik değerlendirmelerini yapabilmesini sağlayan seçenekler sunulmuştur.

BlackStar versiyonu, yeni özellikleri ile hem kullanıcı sayısını artırmayı hem de kullanıcılarını aktif tutmayı amaçlamaktadır. Kullanıcı sayısının artması, toplanacak verinin oluşturacağı büyük verinin analiz edilerek ticari kazanca dönüştürülmesinde önemli bir katkı sağlayacaktır.

Büyük veri analizi ile şirketlerin ürün ve hizmetleri hakkında tüketicilerin görüşlerini alarak, karlılıklarını artırmasında doğru kararları almasında önemli bir rol oynamaktadır. Truefeedback yeni yol haritasında gelişmiş bir büyük veri analiz platformu tasarlanmıştır. Platform, 2020 yılının son çeyreğinde faaliyete geçecektir.

Böylece platform ile kullanıcıların; katıldığı anket, izlediği reklam, okuduğu haber, oynadığı oyun ve yerine getirdiği görevlerden elde edilen bilgilerin farklı analiz algoritmaları ile değerlendirilerek anlamlı sonuçlara dönüştürülmesi sağlanacaktır.

BlackStar versiyonu ile verinin blokzincir ağına kaydedilmesi ve analiz edilmesi planlanmaktadır. Seçilecek blokzincir platformu üzerinde veri talep eden şirket, kurum ya da kişilere verinin toplandığı şeffaf bir şekilde garanti edilecektir. Ayrıca veri karşılığında kullanıcıların TFB tokeni ile ödüllendirildiği yine şeffaf bir şekilde veri talep edene gösterilebilecektir.

Platform üzerinde temel istatiksel ve tahminleme analizleri ile profil analizi, segment analizi, sektör analizi gibi farklı araçlar çalıştırılabilecektir. Trufeedback yeni versiyonu ile şirketlere, kurumlara, herhangi bir konuda araştırma yapmak isteyenlere etkileşimli bir ekosistemde şu özellikleri sunmaktadır:

• Reklam: Reklam vermek isteyen şirket, uygulama üzerinde belirlenen profile göre reklamlarını yayınlamak üzere TFB tokeni satın alır. Satın alınan TFB, reklam izlemeleri karşılığında kullanıcıların uygulamalarına gönderilir.

Böylece reklamların izlenmesi garanti edilmiş olur. Kullanıcıların gerçek kişiler olması nedeniyle, web sitesinin kullanıcı sayısının artırılması gibi durumlarda istenilen gerçek kişilere dayanan doğal bir trafik oluşturulur.

• Görev: Kullanıcılara; şirketlerin coğrafyadan bağımsız şubelerini denetleme, yeni kullanıcı kazanma, pazarlama faaliyetleri için görevler tanımlanabilir.

Örneğin sosyal medya izleyici sayısını artırmak isteyen bir şirket TFB tokeni satın alarak; twitter hesabı takibi, instagram hesabı takibi, telegram kanallarına üyelik gibi bir dizi görevi yerine getirmesi için karşılığında kullanıcılara ödül dağıtabilir.

Yine başka bir örnekte birden fazla şehirde mağazası bulunan bir firma; şubelerinin temizliği, elemanlarının müşterilere karşı tutumu, ürünlerin raf düzeninin kontrolü gibi görevler tanımlayabilir.

Görevler, Truefeedback uygulamasında belli zaman aralıklarında sadece o şehirdeki birbirinden habersiz, tarafsız kullanıcılar tarafından doğru bir şekilde yerine getirildiğinde ödül kazanılmış olur.

• Anket: Şirketler tarafından ürün ya da hizmetler konusunda tüketicilerin fikirlerini almak, bir siyasi partinin kamuoyu görüşünü almak veya bir akademisyenin çalışmasında gerekli bilgileri toplaması amacıyla hızlı bir şekilde değerlendirilebilecek veri toplama modülüdür.

Ayrıca BlackStar versiyonu ile kullanıcıların kendi anketlerini yapıp sonuçlarını değerlendirebilme imkanı bulunmaktadır. Kullanıcıların kendi anketlerini yapmalarını özellikle farklı başlıklarda pekçok verinin platform üzerinde toplanmasına imkan sağlamaktadır.

Anketi düzenleyen firma, kuruluş ya da şirketler ankete katılmaları karşılığında kullanıcılara TFB tokeni ödülü dağıtırlar.

• Etkinlik: Kullanıcılar herhangi bir etkinlik (toplantı, konferans, ders, sunum vb) için katılımcıların görüşlerini anında değerlendirebilir. Örneğin bir konferansı düzenleyen konuşmacı, sunumun sonunda etkinlikte hangi konulara daha çok ilgi gösterdiğini, hangi konuda geri dönüş almak istediklerini katılımcılara sorabilir.

Burada konferansa katılan kitlenin profili de değerlendirmeye anında eklenebilir (fikrini belirten katılımcının cinsiyeti, yaş aralığı, eğitim durumu vb). Böylece
kullanıcı kitlesine cinsiyet, yaş vb bilgileri sormasına gerek kalmaz.

Ayrıca eğer kullanıcı kitlesinin diğer bilgilerine (eğitim durumu, gelir durumu vb) ulaşmak isterse ilave TFB tokeni ödeyerek raporuna dahil edebilir. Etkinliği düzenleyen kişi özel bir kodu etkinlik sırasında yayınlar. Böylece değerlendirmeyi sadece o etkinliğe katılanlar yapmış olur.

• Alışveriş: Mobil uygulama üzerindeki veri toplama özellikleri karşılığında kazanılan TFB leri kullanıcılar isterlerse kripto para borsası üzerinden herhangi bir para birimine dönüştürebilirler.

Kripto para borsası konusunda zorlanan ya da bu alandaki bilgi eksikliği nedeniyle işlem yapamayan kullanıcılar için TFB lerini uygulama üzerinde ürün ya da hizmet satın alabilmeleri mümkündür.

Şuan sadece amazon hediye çeki mevcut olup yakın zamanda türkiye geneli şubesi bulunan mağazalar veya online alışveriş sitelerinin hediye çekleri de eklenecektir.

• Haber: Uygulama üzerinden anlaşma yapılan haber servislerinin anlık haberleri yayınlanır ve kullanıcılar haberleri okuyarak TFB ödülü kazanabilirler. Kullanıcıların haber okuma istatistikleri takip edilerek profilleri ile eşleştirilir ve raporlamalarda değerlendirilir.

Her haber sonrası izlenilen reklam videoları sayesinde hem kullanıcı hem tfb projesi kazanç elde etmektedir.

• Oyun: Uygulama üzerinde yayınlanan oyunlarda derece yapılarak TFB tokeni kazanma fırsatı bulunmaktadır. Oyun skorları 24 saatte bir yenilenir. Oyunda ilk üç dereceye girenler referans kodu ve kazandığı puan ile yayınlanır.

Ödül miktarları oyunlara göre değişebilir. Platformda oyun geliştiricilerle sağlanacak anlaşmalar ile farklı oyunlar yayınlanabilir. Her oyun sonrası izlenilen reklam videoları sayesinde hem kullanıcı hem tfb projesi kazanç elde etmektedir.

Website | Twitter | Telegram | LinkeIn

Exit mobile version