a

12 Yaşındaki Benyamin Ahmed 5 Milyon Dolarlık NFT Ekibinde Yer Aldı

İngiltere’de 12 yaşındaki Benyamin Ahmed, piyasaya sürülmeden önce geliştirilen bir NFT koleksiyonunun geliştirme ekibinde yer aldı.

İngiltere’de son günlerde girişimci çocuğu konuşuyor. 12 yaşındaki Benyamin Ahmed, üç haftada 5 milyon dolar kazanan NFT koleksiyonunun geliştirici ekibinde yer alarak dikkatleri üzerine çekti.

8 Bin 888 NFT Koleksiyonu Geliştirildi

Dünyaca ünlü ekonomi kanalı CNBC tarafından verilen habere göre, Londra’da yaşayan 12 yaşındaki Benyamin Ahmed, 8 bin 888 NFT’nin geliştirildiği koleksiyona yazılım desteği sağladı. Küçük yaşına rağmen, gayet güzel bir iş çıkartan çocuğun süreç boyunca Boring Bananas Co.’nun ekibine dahil olduğu bilgisi paylaşıldı.

Ancak bu Ahmed’in ilk koleksiyonu değildi. Bundan önce de 400 bin dolarlık Weird Whales NFT’si üreterek ünlenen yazılımcı çocuk, daha sonra Boring Bananas ekibi ile Non-Fungible Hereos NFT’si üzerinde çalışmaya başladı. Geçtiğimiz ay piyasaya sürülen tokenler 12 dakika gibi kısa bir sürede satıldı. Konu ile ilgili konuşan Benyamin Ahmed şunları söyledi:

“Çılgın bir döndemdi. İnsanlar görmeden ürününüzün ne kadar popüler olduğunu asla bilemezsiniz”

Ahmed, Akıllı Sözleşmelerin Kodlanmasında da Yardımcı Oldu

Benyamin Ahmed, projede yalnızca geliştirici olarak çalışmadı. Aynı zamanda akıllı projelerin kodlanması için de çalışma gerçekleştirdi. Ahmed bu süreci şöyle açıkladı:

“En başından beri NFH ekibiyle yakın bir şekilde çalışıyorum… Weird Whales topluluğu bana neyin işe yarayıp neyin yaramadığı konusunda çok şey öğretti ve ben de orada yaşadığım deneyimleri yanımda getirdim”

Benyamin Ahmed, yaptığı işlerden kazandığı toplam meblağ konusunda net bilgi vermekten kaçındı. Ancak NFT koleksiyonlarından belli bir pay aldığını da belirtti. Ayrıca, NFT’leri nakit yakalama olarak kullanmanın ötesinde geliştirmeye olan ilgisini de açıkladı.

12 yaşındaki kodlayıcı, NFT endüstrisinin “tüm medya ve eğlence endüstrisini bozma” potansiyeline sahip bir şey inşa ettiğini iddia etti. Ahmed, Non-Fungible Heroes ile nihai hedefinin onu “yakınınızdaki bir tiyatroya yapmak” için ilk NFT’ye dönüştürmek olduğunu söyledi.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
coinnet

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.