CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

15 Yaşındaki Hacker, CEO’dan 24 Milyon Dolarlık Kripto Para Çaldı

Hacker, 15 Yaşındaki Hacker, CEO’dan 24 Milyon Dolarlık Kripto Para Çaldı

15 Yaşındaki Hacker, CEO’dan 24 Milyon Dolarlık Kripto Para Çaldı

Blockchain şirketlerine danışmanlık sunan bir firmanın CEO’su, 15 yaşındaki siber korsan(hacker) tarafından hacklendiğini ve 24 milyon dolar değerinde kripto parasının çalındığını söyledi.

8 Mayıs tarihinde BloombergQuint tarafından yayımlanan habere göre genç hacker, “evil computer geniuses (kötü bilgisayar dahileri)” diye tanımlanan siber korsan ekibinin bir parçası.

Haberde belirtilene göre, içinde 24 milyon dolar değerinde kripto para bulunan akıllı telefon, genç siber korsan tarafından 2018 yılında hacklendi.

İlginizi çekebilir: En güvenli kripto para cüzdanı hangisi?

Blockchain danışmanlık firması Transform Group CEO’su Michael Terpin, olayın gerçekleştiği zaman 15 yaşında olan, şimdi ise 18 yaşına ulaşan Ellis Pinsky hakkında dava açtı. Çalınan kripto paralarının iade edilmesi için hukuksal süreci başlatan Terpin, sunduğu dilekçede olayı tanımlarken “sofistike siber suç vakası” ifadesini kullandı.

24 milyon dolara karşılık 71 milyon dolar

CEO Michael Terpin açtığı davada, 18 yaşındaki Pinsky’den 71 milyon dolar talep ediyor. Mahkemeye ilettiği şikayet dilekçesinde Terpin, şu ifadeleri kullandı:

“Pinsky ve beraberindeki ekip üyeleri, masum kurbanlarının hayatlarını harabeye çeviren ve milyonlarca dolarlık soygunlarıyla övünen sosyopat birer bilgisayar dahileri.”

Konu hakkında Pinsky yorumda bulunmazken, Bloomberg muhabirinin ulaşmaya çalıştığı avukatı da ne telefona ne de e-postalara cevap verdi.

Yaptığı mahkeme başvurusunda Terpin, genç siber korsanın, New York’ta hırsızlıkla suçlanan Nicholas Truglia isimli kişiden yardım aldığını öne sürdü.

Ayrıca Terpin, siber saldırı olayına mahal verdiği gerekçesiyle hizmet sağlayıcısı AT&T şirketine de dava açtı. Terpin, sağlayıcının güvenliğinin yetersiz olduğunu savunsa da AT&T tüm suçlamaları reddetti.

Bir hırsız, çaldığı 25 milyon dolarlık tokeni geri iade etmişti

Cointelegraph tarafından 22 Nisan tarihinde aktarılan bir haberde, Lendf.me isimli DeFi platformunun ültimatomu ve kullanıcıların çağrısının da katkısıyla çalınan 25 milyon dolarlık token geri iade edildiği belirtilmişti. Lendf.me ve kripto hırsız arasında, kripto para cüzdanları yoluyla ilerleyen ve Etherscan.io üzerinden takip edilebilen görüşme sonucunda İnsafa gelen hırsız, ele geçirdiği fonların neredeyse tamamını geri iade etti.

Hırsızlıklara karşı dünyanın en güvenli cüzdanı duyuruldu

Dijital varlıklar için güvenlik çözümleri sunan Ngrave, tamamen çevrim dışı donanım cüzdanı olan Ngrave Zero’yu duyurdu. Çok katmanlı, askeri güvenlik düzeyine sahip olduğu belirtilen cihaz internete hiç bağlanmıyor ve diğer cihazlarla QR kod aracılığıyla iletişim kuruyor.

 

Kaynak: tr.cointelegraph.com

Benzer Yazılar

1inch Token, Binance’te Listelenmesinin Ardından Artış Gösterdi

Yavuz Cem AKYOL

Bitcoin Fiyat Tahminine Göre Ayılar Kontrolü Sağlayabilir

Yavuz Cem AKYOL

Teknik Göstergelere Göre Bu Kripto %50 Artabilir!

Doğan Şahin

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku