a
coinnet

1,67 Milyar Dolarlık Bitcoin Bilinmeyen Cüzdanlara Taşındı

Kripto paralarda taşınan büyük meblağları takip eden Twitter hesabı Whale Alert’e göre, geçtiğimiz gün yaklaşık 1,67 milyar dolarlık BTC bilinmeyen cüzdanlara taşındı.

Whale Alert hesabından yapılan paylaşımda balinaların 2 milyar dolara yaklaşan kripto parayı bilinmeyen cüzdanlara aktarım yaptıkları bunların da tamamına yakınının Bitcoin olduğu bilgisine yer verildi. Bu taşımanın da bitcoin’i 60 bin dolar bandına kadar düşürdüğü düşünülüyor.

Balina, Bitcoin’de 1,67 Milyar Dolar Kazandı

İki ana transferde sırasıyla 15 bin 100 ve 12 bin 6 BTC bilinmeyen cüzdanlara taşındılar. Bunlarda 929 milyon dolar ve 742 milyon 459 bin dolar yapıyor. Whale Alert’e göre, bu transferler, kayıtlı olmayan sahipleri olan anonim kripto balinaları olan kripto adresleri arasında gerçekleştirildi.

Bu arada, son birkaç gün içinde, amiral gemisi kripto para birimi tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 66 bin 930 dolara ulaştıktan sonra, önce 63 bin dolar bölgesine ve ardından 60 bin dolar seviyesine gerileyerek bir geri çekilme gerçekleştirdi.

Bitcoin bundan sonra 61.000 doların üzerinde toparlandı ancak şimdi tekrar düşmeye başladı. CryptoQuant’a göre bu düzeltme, BTC varlıklarını satan kısa vadeli sahiplerinden kaynaklanıyor.

Santiment tarafından paylaşılan verilere göre, önce 61 bin dolar ve ardından 60 dolara kadar düzeltmeye rağmen, Bitcoin için ana iki metrik – aktif adresler ve dolaşım – önde gelen kripto için güçlü kalıyor.

Çin, Bitcoin ETF Veri Aramasını Yasakladı

Çinli kripto gazetecisi ve blog yazarı Colin Wu’ya göre, Çin’deki en büyük hisse senedi alım satım platformları Futu Niuniu ve Tiger Securities, Bitcoin ETF’leriyle ilgili piyasa verileri için arama sonuçları üretmeyi durdurdu.

Chainnews, Wu’nun kaynak alıntılarından elde edilen veriler, BITO kodu altında ProShares Bitcoin vadeli ETF’sinin piyasaya sürüldüğü ilk gün olan 19 Ekim Salı günü, bunun Tiger Securities’deki en sıcak hisse senedi olduğunu söylüyor.

Cuma günü, Valkyrie tarafından başlatılan başka bir Bitcoin ETF, Nasdaq’ta işlem görmeye başladı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.