a
coinnet

650 ABD Bankası Yakında Bitcoin Hizmeti Sunacak

coinnet
coinnet

ABD’de 650 banka yakın zamanda ülke genelindeki milyonlarca müşterisine Bitcoin hizmeti sunacak. Bankalar, müşteriler için doğrudan kripto para tutmak yerine NYDIG’nin saklama hizmetlerini kullanacak.

NCR ve NYDIG arasındaki işbirliği sayesinde, ABD’de yer alan 650 bankanın ülke genelinde yaklaşık 24 milyon müşterisine Bitcoin hizmeti sunmasının yolu açıldı. Ödeme devi NCR ve dijital varlık yöneticisi NYDIG, topluluk bankaları ve kredi birlikleri, müşterilerine mobil uygulamalar aracılığıyla kripto para ticareti yapma hizmeti sunabilecekler. Anlaşmanın ayrıntılarına göre katılımcı bankalar, müşterileri için doğrudan kripto para tutmayla ilgili düzenleyici adımlardan kaçınabilecekler. Bunun yerine, NYDIG’nin saklama hizmetlerine güvenecekler ve (diğer işlem hizmetlerinin yanı sıra) işlem ücretlerini alarak gelir elde edecekler.

NCR dijital bankacılık başkanı Douglas Brown, konuyla ilgili  “Kripto ve stratejik uygulamanın faydalarına kesinlikle inanıyoruz” ifadelerini kullandı. Brown ayrıca Bitcoin ve kripto para piyasasının bankaların müşterileri adına daha fazla zaman talep edeceğini beklediğini de sözlerine ekledi. “Bugün bankacılık, insanlar için günlük veya günde birkaç kez yapılan bir aktivitedir, tipik olarak gördüğümüz şey budur. Kripto para piyasası, saatlik veya altı saatlik bir derinleşen etkileşim düzeyine ulaşır” dedi. NYDIG’den Patrick Sells, “Bence bankalar aracılığıyla bugün piyasada sahip olduğunuzdan daha ucuz işlem ücretleri göreceksiniz. Ancak bankalar bu işlem ücretinin ne olmasını istediklerine kendileri karar verecek.” sözlerine yer verdi.

Aralık 2020 yılında Cornerstone Advisors tarafından gerçekleştirilen bir anket, kripto para birimi sahiplerinin yaklaşık üçte ikisinin sektöre yatırım yapmak için bankaları kullanmaya istekli olacağını ortaya koydu. ABD bankalarının Bitcoin hamlesi yatırımcılar için merak uyandırdı.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.