CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

ABD Başkan Adayı Joe Biden: Bitcoin’im Yok

, ABD Başkan Adayı Joe Biden: Bitcoin’im Yok

15 Temmuz’da gerçekleşen Twitter hack girişimi sırasında hesabı ele geçirilenlerden biri de Demokrat başkan adayı ve eski Başkan Yardımcısı Joe Biden idi.

 

Biden Twitter üzerinden saldırı ile ilgili yaptığı açıklamalarda hiç Bitcoin’i olmadığını dile getirdi. Ancak Biden, bu durumu USD bağışları istemek için kullandı.

 

Joe Biden’ın hesabından da her hack’lenen hesapta olduğu gibi dolandırıcılık paylaşımı yapıldı. Yapılan paylaşıma göre Biden kendisine 1.000 BTC gönderenlere 2.000 BTC vaat ediyordu.

 

Biden sular durulduktan sonra yaptığı açıklamalarda, kimseden ona asla Bitcoin göndermesini istemeyeceğini ve kendisinin de Bitcoin’i olmadığını dile getirdi. “Bitcoin’im yok ve asla bana göndermenizi istemeyeceğim.” sözlerini kullanan Başkan adayı, daha sonra bu olayı dolar bağışı istemek için bir fırsat olarak değerlendirdi.

Öte yandan daha önce bazı başkan adayları kampanyaları için Bitcoin bağışı kabul etmişti. Ancak Biden onlardan biri olmayacak gibi görünüyor.

Benzer Yazılar

Kripto Yasağı Hindistan’dan Sonra Hong Kong’tan da Geldi

Hilal DERİN

Coinbase’den Devrim Niteliğinde Kripto Para Adres Değişikliği!

Doğan Şahin

Bitcoin Fiyat Analizi: Yeni Bir ATH’den Önce 34 Bin Dolar Görülecek mi?

Hilal DERİN

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku