ABD Kripto Para Endüstrisine Genel Bir Bakış

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Kripto para denildiğine akıllara gelen ilk ülkelerden birisi şüphesiz ki ABD’dir. ABD kripto para hayatımıza ilk girdiği andan beri kendisini geliştirerek ilerlemiştir. Ekonomik ve nüfus oranı olarak bakıldığında, yorumcular ABD’nin bu gelişimini şaşırtıcı bir gelişme olarak görmemektedir.

Mc Donals, KFC, Apple ve daha birçok girişimin ana vatanı ABD’dir. Doğal olarak da bir yatırımcı ülkesidir. Fırsat kovalayanlar, karlı sonuçlar elde etmek için kripto paraya yatırım yapma şansını yakalayacaklardır. Kripto endüstrisi, sadece bir ödeme seçeneği olmaktan çok daha fazlasını ifade etmeye başladı. Blockchain sayesinde kripto endüstrisi, dünyayı kurtaran buluşların oluştuğu bir yer haline geldi.

Birleşmiş Milletler

ABD, önemli miktarda borsa, kripto madencilik tesisleri, fonlar, ticaret platformları ve blockchain projeleri ile birlikte en çok kripto para birimi çabasına ev sahipliği yapmaktadır. ABD kripto para birimi endüstrisi Bitcoin sahiplerinin önemli miktarını kapsamaktadır. ABD nüfusunun büyüklüğü göz önüne alındığında, %8 sahiplik önemli bir miktardır.

PayPal

Ekim ayında PayPal, kullanıcılarının kripto tarihinin en büyük hamlelerinden biri olan kripto para birimlerini kullanarak harcamalarına izin vereceğini duyurdu. PayPal bir Amerikan şirketi ve bu hizmeti etkinleştirmeleri şaşırtıcı değil. PayPal’ın yaptığı hareket, rezervin yerini alacak kripto kaderini tezahür ettirmek için büyük bir adımdır. PayPal’ın bu adımı, ABD’de kripto pazarının ne kadar ciddi ve popüler olduğunu vurgulamıştır.

ABD’deki birçok banka da kripto hizmetleri sunduklarını açıklamaya başladı ve ülkede bir CBDC başlatılacağı düşünülüyor. Wyoming’in yeni seçilen senatörü Cynthia Lummis, büyük bir Bitcoin hayranı ve destekçisi. Bu da ABD’nin dijital bir Yuan’a sahip olan Çin’e nasıl katılabileceğini göstermektedir.

İnsanlar büyük bir ihtimalle PayPal ve Cynthia Lummis gibi dev isimler nedeniyle kripto almayı tercih ediyor ve kripto paraya güven artıyor. Amerika’nın CBDC potansiyelini büyütmesi için açıkça çok daha fazla alana sahip. Ancak bu, ABD kripto para birimi için kök salan büyük şirketlere ve endüstri liderlerine sahip olduğu gerçeğini değiştirmiyor. ABD altcoinlerindeki kilit figürlerin gösterdiği ve gittikçe artan destek sayesinde popülaritesinin artmaya devam edeceği düşünülmektedir.

Kaynak: Cryptopolitan

Yorum Yaz

isimFiyatGrafik (7gün)
bitcoin
Bitcoin (BTC)
$58,134.00
ethereum
Ethereum (ETH)
$2,080.07
binancecoin
Binance Coin (BNB)
$408.18
ripple
XRP (XRP)
$1.02
tether
Tether (USDT)
$0.998