CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

ABD’de Kripto Para Dostu Banka Kuruluyor!

, ABD’de Kripto Para Dostu Banka Kuruluyor!

ABD’nin kripto para sektörü için olan önemi yatırımcıların çoğunluğu tarafından biliniyor. ABD’li regülatörlerden çok beklenen Bitcoin ETF kararı henüz çıkmasa da, başka bir olumlu gelişme yine kripto para sektörüne fayda sağlayabilir.

ABD’ye Kripto Para Dostu Banka Geliyor Blockchain konusunda Wyoming içerisinde çok fazla yasa için savaş veren Caitlin long, şimdi de kripto para odaklı banka için adım atmaya başladı. Twitter üzerinden açıklama yapan Long, Avanti isimli kripto para bankasını resmen açıkladı.

Avanti’nin İtalyanca’da “ileriye” anlamına geldiğini de belirten Long, bunun ABD içerisinde kripto para odaklı ilk banka olacağının da altını çizdi. Long, şu an için ABD’nin piyasa altyapısında oldukça kritik bir parçanın eksik olduğunu ve bunun Avanti ile doldurulabileceğini açıkladı.

Ünlü isme göre bu eksiklik kurumsal yatırımcıların kripto para sektörüne giriş yapmadan önce aradıkları güvenli bir depolama kurumu. Regüle edilen bir banka ile bunu sunacağını ima eden Long, daha önce bunun engellendiğini ama artık gerçek olacağını ifade etti.

Benzer Yazılar

Bitcoin Vadelilerinde Son Haftaların Rekoru Kırıldı

Doğan Şahin

Bitcoin Fiyat Tahmini: BTC 23000 Dolara Geri Dönebilir

Hilal DERİN

Alman Regülatörden Bitcoin ATM’lerine Darbe!

Doğan Şahin

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku