a

Abra CEO’sundan Bitcoin ve Ripple Açıklaması

Abra CEO’su ve kurucusu Bill Barhydt, Bitcoin’in temellerinin, hükümetlerin şüpheli para politikaları benimsediği bir zamanda mükemmel göründüğünü söylüyor.

Yapılan röportajda Barhydt, BTC’yi iten rüzgarın, temelleri ve teknik özellikleri olumlu bir makroekonomik zemine uygun olması nedeniyle eşi görülmemiş olduğunu söylüyor.

Daha önce bunun gibi arzı sınırlı bir dijital değere sahip olmamıştık. Temelleri mükemmel. Bitcoin’in şu anda bulunduğu yerin teknikleri inanılmaz. 2017 yılındaki zirveye benzer özelliklere sahibiz. Ancak bu seneki coşku biraz daha azaldı ve hiçbir zaman tam olarak düzelmedi. Bu nedenle BTC’nin değerini arttıran şey daha çok kurumsal firmaların sektöre girişi oldu.

Şimdi, görece küçük ama giderek artan sayıda kurumsal yatırımcımız var ve bunun dijital altın olduğunu söyleyen ve çıldırmış hükümetlerin olduğu bir fon yer alıyor.

Barhydt, girişimcilerin ve teknoloji uzmanlarının Bitcoin’den daha iyi bir ürün icat etmelerinin ve yaratmalarının olasılıklar dahilinde olduğunun da altını çizdi.

Bitcoin’den daha iyi bir teknoloji gelecek mi? Muhtemelen. Peki temelde bir milyar kullanıcıya ulaşan ve ağ üzerinde sorunsuz bir çözüme sahip olan paralel bir kripto para gelecek mi. Bunun olacağı hakkında bir şey diyemem. Ancak takip etmenin ilginç olabileceğini söyleyebilirim.

Bir para ve değer deposu olarak, kripto paranın süper bir yükselişe sahip olduğunu görüyorum. Bitcoin’den daha iyi bir şey gelip gelmeyeceğini de çok umursamıyorum.

Abra, ABD’de Ripple Desteğinden Vazgeçti

Abra geçtiğimiz günlerde, SEC’in Ripple’ın dijital varlığı kayıtsız bir menkul kıymet olarak yasadışı olarak sattığı yönündeki iddiaları nedeniyle ABD’de XRP desteğini sonlandırdı. Abra başkanı, hem SEC hem de Ripple’ın hata yaptığına inandığını söylüyor.

SEC tarafında yaşadığım sorun, sekiz yıl beklemeleri. Bu benim için çılgınca. Bunu anlamıyorum. Biliyorsunuz, yıllar boyunca SEC ile tartışmalarım oldu. Yapabileceğimi duyurduğum şeyler için tartışmalar yaşadık ve bununla ilgili bir sorunum yok. Düzenleyici makamlar olarak kabul etsem de etmesem de doğru olduğunu düşündükleri şeyi yapma hakları içindedirler. Ripple firması yapabileceklerini söylemediler. Sekiz yıl boyunca buna devam ettiler. Ancak dava şimdi açılıyor. Bu son derece yanlış.

SEC tarafıyla ilgili sorunum bu… Artık bir menkul kıymet satışı olarak başlayan ve sonunda bir emtia haline gelen bir şeye sahip olabilirsiniz. Ama Ripple yaptıklarını söylediği şey değildi. Bunun yalnızca bir emtia satışı olduğunu söylediler, bu yüzden her iki taraf da bunu tamamen yanlış anladı. Bunu altı yıl önce halletmeleri gerekirdi. “

Barhydt’e göre, bu hukuk mücadelesinin en olası sonucu, her iki tarafın da hatalar yaptığı için her iki tarafı da anlaşmaya ikna edilmesidir.

Kaynak: Daily Hodl

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.