a
coinnet

Alchemy, Dapp Erişimini Kolaylaştırmak için Web3 App Store’u Yayınladı

coinnet
coinnet

Alchemy, Dapp erişimini kolaylaştırmak için Web3 App Store’u yayınladı. Alchemy, bu hamlesiyle geliştiriciler ve blockchain meraklısı kullanıcılar arasında güven oluşturmayı hedefliyor.

Şirket Salı günü yaptığı açıklamada, Web3 geliştirici platformu Alchemy’nin merkezi olmayan bir uygulama (dapp) mağazası açtığını söyledi. Pazar, kullanıcılar ve geliştiriciler için merkezi olmayan uygulamalara erişimi kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.

Son zamanlarda, merkezi kuruluşlar ve Web3 teknolojileri arasındaki ilişkiler çok verimli olmadı. Geçen hafta Coinbase, Apple’ın App Store’unun transferlerle ilgili gas ücretlerinin %30’unu talep etmesi nedeniyle mobil NFT transferlerini durdurdu.

Shah, ”Hepimiz topluma onunla birlikte büyüyebileceğini düşündüğümüz ücretsiz kaynaklar elde etmekle ilgiliyiz. Yine, topluluğun onu gerçekten şekillendirmesi için sisteme yollar ekledik” dedi.
Shah, ayrıca Alchemy’nin organize ve erişilebilir bir pazar sağlayarak Web3’te yeni olan kullanıcıları dahil etmeye motive olduğunu söyledi.

Çoğu zaman, Web3 ürünleri parçalanır, yani DAPP’ler farklı web sitelere ve protokollere dağılır. Bu da kullanıcıların blockchain teknolojilerini kullanırken güvenini azaltabilir.

Shah, ”Gerçekten adım atmak ve tüketicilere bir tür açıklık ve güven sağlarken açık, toplum odaklı bir ürün sağlamaya yardımcı olmak istedik. Web3’ün geleceğine inanıyorsak, kullanıcıların bu kelimeyi ortaya çıkarmasını gerçekten kolaylaştırmalı ve tüketicileri sağladıkları faydalar konusunda eğitmeliyiz” dedi.

Alchemy’nin 3. Çeyrek raporunda belirttiği gibi, Web3 geliştiricileri hala uygulamalar oluşturuyor ve Alchemy’de teknolojiler geliştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz ay, geliştiricilerin NFT mintlerindeki kötü aktörleri uzak tutmasına yardımcı olacak bir ürün olan Smartmint’i piyasaya sürdü. Eylül ayında firma, yeni bir risk sermayesi fonu için 12 milyon dolar topladı.

Twitter adresimizi takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz.

Sorumluluk reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.