a
coinnet

Amerikalıların %50’sinden Fazlası Kriptonun ”Gelecek” Olduğuna İnanıyor

coinnet
coinnet

Yakın zamanda Grayscale destekli bir çalışma, Amerikalıların yarısından fazlasının kripto para birimlerinin finansın geleceği olduğu konusunda hemfikir olduğunu gösteriyor. Hem demokratların %59’u hem de Cumhuriyetçilerin % 53’ü ifadeye katıldığından; duygu siyasi koridorun her tarafına yayılıyor gibi görünüyor.

Kriptoyu Kim Sever?

Harris Poll tarafından Grayscale adına yürütülen çalışma, 6-11 Ekim tarihleri arasında 18 yaş üstü 2000’den fazla Amerikalıyı araştırdı. Veriler, her grubun genel popülasyondaki temsilini yansıtacak şekilde yaş, cinsiyet ve ırk gibi demografik özelliklere göre ağırlıklandırıldı.

Amerikalıların yaklaşık yarısı (% 49) kripto para birimine aşina olduklarını söyledi. Önceki anketlerde de görüldüğü gibi, bu farkındalık genç nesiller arasında oldukça yoğunlaştı. (%70’i 18-34 yaşları arasında, %62’si 35-44 yaşları arasında)

Azınlık statüsü de güçlü bir belirleyiciydi ve farkındalık Siyah ve Hispanik Amerikalılar (%60 / %62) arasında Beyaz Amerikalılara (%42) karşı daha güçlüydü. Benzer şekilde, Siyahların, İspanyolların ve gençlerin yaklaşık üçte biri, yükselen enflasyonun ve yavaşlayan bir ekonominin onları kriptoya daha fazla ilgi duyduğunu söyledi. Kabaca benzer bir oran zaten dijital varlıklara sahip.

Kripto, 2022’de en çok etkilenen varlık sınıflarından biri oldu ve geçen Kasım ayının en yüksek seviyelerinden bu yana toplam piyasa değerinin üçte ikisinden fazlasını kaybetti. Bununla birlikte, Bitcoin, özellikle 3. Çeyrekte diğer varlık sınıflarına kıyasla nispeten istikrarlı olduğunu kanıtladı. Hatta oynaklık açısından İngiliz Sterlini ile eşleşti.

Halihazırda yatırım yapanlar arasında birçoğu, varlık sınıfı hakkında heyecan verici bir şeyler okuduğu, arkadaşlarının veya ailesinin tavsiyesi üzerine kriptoya yatırım yaptı. Sadece% 25’i bir finansal danışmanın tavsiyesi üzerine girdi.

Amerikalılar için Politika Bir Faktör Değil mi?

Düzenleyici cephede Demokratlar ve Cumhuriyetçiler büyük ölçüde örtüşen görüşlere sahipler.

Demokratların %88’i ve Cumhuriyetçilerin %77’si ABD kripto endüstrisinin daha net bir düzenleme gerektirdiği konusunda hemfikir. Bu arada, her iki siyasi grubun da %80’inden fazlası, tüketicilerin her bir ürün hakkında gerekli bilgileri alırken istedikleri dijital varlıklara yatırım yapmalarına olanak tanıyan; önce tüketici düzenleyici bir yaklaşım istiyor.

Ancak Kongre’de işler biraz farklı. Demokrat temsilciler özellikle kripto endüstrisine karşı temkinli davranıyor. Ve tüketicinin korunması, yaptırımlardan kaçınma ve çevreye zarar verme konusundaki endişelerini sık sık dile getiriyor.

Cumhuriyetçiler, aksine, milletvekillerini endüstrinin daha hafif kurallarla gelişmesine izin vermeye çağıran en yüksek seslerden bazılarıydı. Ted Cruz da dahil olmak üzere Bitcoin’e sahip olduğu bilinen üç aktif senatör ve SEC’in “Kripto Annesi” olarak bilinen Hester Peirce bunların önde gelenleri.

Bitcoin seven senato Cumhuriyetçilerinden biri olan Cynthia Lummis, her iki tarafın da sektörü tartışırken ortak bir zemin bulabileceğini kanıtlamak için kripto için net düzenleyici standartlar sağlayan bir yasa tasarısı oluşturmak üzere Demokrat Kirsten Gillibrand ile kasıtlı olarak ortaklık kurdu.

Twitter adresimizi takip ederek haberlerimizden anında haberdar olabilirsiniz.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.