a
coinnet

Analistlerin Bu Hafta İzleyeceği Üç Kripto Para Birimi

Kripto paralar ayı sezonu nedeniyle dokuz hafta üst üste kırmızı kapattı ve bir rekoru daha egale etti. Ancak boğalar bu konuda çalışmalarını sürdürüyorlar.

coinnet
coinnet

Bitcoin’de ayılar 9 hafta üst üste haftayı kırmızı kapattırdı ve bir anlamda ilk devreyi kazandılar. Ancak boğalar da boş durmuyor. Kripto borsası BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes, Bitcoin’in 25 bin ila 27 bin dolar aralığında kalmasını bekliyor. İşte analistlerin takip ettiği üç kripto para birimi

BTC/USDT

Bitcoin, 1 Haziran’da 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (30 bin 459 dolar) altına düştü. Boğalar, 2 Haziran ve 3 Haziran’da fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine geri çekmeye çalıştı ancak ayılar pes etmedi. Bu noktada ayılar fiyatı 28 bin 630 doların altına çekmeye çalışıyorlar. Eğer bunu başarabilirlerse BTC 26 bin 700 dolara kadar gerileyebilir. Alıcıların bu destek bölgesini tüm güçleriyle savunmaları bekleniyor çünkü bunu başaramazlarsa düşüş trendi devam edebilir.

4 saatlik grafik, fiyat hareketinin sıkıştığını gösteriyor. En büyük kripto varlık olan Bitcoin’de Boğalar fiyatı 20-EMA’nın üzerine çıkarsa da, 50-SMA’da sert dirençle karşı karşıyalar. Bu, ayıların daha yüksek seviyelerde aktif olduğunu gösteriyor. Boğalar lehine küçük bir pozitif, fiyatın 29 bin 282 dolardan desteğin altına düşmesine izin vermemeleri oldu.

İlgili Haber: Bitcoin’in Ayı Piyasası Ardından Yükseliş mi Geliyor?

ADA/USDT                                                   

Cardano (ADA), 31 Mayıs’ta düşüş trendi çizgisinin üzerine çıktı ancak günün mum çubuğundaki uzun fitilden görüldüğü gibi boğalar daha yüksek seviyeleri sürdüremedi. Ayılar Cardano’da düşüş trendi çizgisini savunmaya devam etse de boğalar bu noktada da başarılı oldular ve 20 günlük EMA’nın üzerinde tutmayı başardılar.

Bu, düşüş trendi çizgisinin üzerinde bir kırılma olasılığını artırır. Eğer bu gerçekleşirse, parite, ayıların tekrar güçlü bir meydan okuma oluşturabileceği 50 günlük SMA’ya (0,67 dolar) yükselebilir. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, trendde potansiyel bir değişime işaret edecektir. Parite daha sonra 0,74 dolarlık kırılma seviyesine yükselebilir. Bu varsayımın aksine, fiyat düşerse ve 0,53 doların altına düşerse, ayılar çifti 0,50 dolara ve daha sonra 0,44 dolara çekmeye çalışacak.

4 saatlik grafik, fiyatın 200-SMA ile 50-SMA arasında sıkıştığını gösteriyor, ancak bu dar aralıklı ticaretin uzun süre devam etmesi pek mümkün değil. Boğalar fiyatı 200-SMA’nın üzerine çıkarsa, parite 0,64 dolara bir ralli girişiminde bulunabilir. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, olası bir ralli için kapıları 0,69 dolara açabilir.

XLM/USDT

Kripto para Stellar (XLM), 30 Mayıs’ta 20 günlük EMA’nın (0,14 dolar) üzerine çıktı ve bu, satış baskısının düşebileceğinin ilk göstergesiydi. Ayılar, 50 günlük SMA’nın (0,15 dolar) yakınında yükselişi durdurdu, ancak fiyatı 20 günlük EMA’nın altına düşürüp sürdüremediler. Bu, boğaların 20 günlük EMA’ya düşüşleri satın aldığını gösteriyor. Boğalar, fiyatı 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarsa, bu, sürekli bir toparlanmanın başlangıcını önerecektir. XLM/USDT çifti daha sonra 0.18 dolara ve daha sonra 200 günlük SMA’ya (0.21 dolar) bir ralli girişiminde bulunabilir.

Bu olumlu görüş, fiyat düşer ve 0.13 doların altına düşerse kısa vadede geçersiz olacaktır. Böyle bir hareket, talebin daha yüksek seviyelerde kuruduğunu gösterecektir. Bu, pariteyi 0.12 dolara kadar aşağı çekebilir. Bu destek de yol açarsa, ayılar pariteyi psikolojik seviye olan 0.10 doların altına çekerek düşüş trendini sürdürmeye çalışacaklar.

4 saatlik grafik, fiyatın simetrik bir üçgen içinde işlem gördüğünü gösteriyor. Boğalar fiyatı üçgenin direnç çizgisinin üzerine iterse, parite 0.15 dolara yükselebilir ve ardından 0.17 dolarlık kalıp hedefine doğru bir ralli girişiminde bulunabilir. Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden düşerse, ayılar çifti üçgenin destek çizgisinin altına düşürmeye çalışacaklardır. Bunu yaparlarsa, satış yoğunlaşabilir ve parite 0.13 dolardan güçlü desteğe kayabilir.

Kripto paralarda bu hafta yine önemli gelişmeler getirebilir. Yatırımcıların dikkatli hareket etmesinde fayda var.

Sorumluluk reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.