a
coinnet

Avrupa Parlamentosu , Kripto Vergi Politikaları Oylaması Sonuçlandı!

coinnet
coinnet

705 milletvekilinden sadece 7’si karara karşı çıkarken, 47’si oy kullanmadı.
Kararda küçük yatırımcılar ve işlemler de dikkate alınmaktadır.
Avrupa Parlamentosu, vergi kaçakçılığı vakalarını en aza indirgemek için daha sağlam bir yaklaşım sağlamak ve kripto para birimleri için daha koordineli ve adil bir vergilendirme sistemi oluşturmak için blockchain teknolojisini kullanma planını onayladı.

Avrupa Parlamentosu’ndaki milletvekillerinin% 80’inden fazlası, MEP Lidia Pereira’nın yazdığı önergeyi desteklemek için oy kullandı. 705 milletvekilinden sadece 7’si karara karşı çıkarken, 47’si oy kullanmadı, 566’sı ise lehte oy kullandı.

Avrupa Parlamentosu Vergi İndirimi ve Kaçakçılığına Odaklandı

Salı günü, Avrupa Parlamentosu yeni gelişmeyi detaylandıran bir basın açıklaması yayınladı. Karar, AB ülkeleri genelinde kripto işi bağlamında vergiler sorusuna kesin bir cevap veriyor. Dijital para birimleri için açık ve adil bir vergilendirme çerçevesine duyulan ihtiyaç kabul ediliyor. Bazı ülkeler tehlikeli vergi kaçakçılığı sorunuyla mücadele etmeye devam ediyor.

Kararda küçük yatırımcılar ve işlemler de dikkate alınmaktadır. Basın açıklaması, bu yatırımcıların vergi yüklerinde ılımlı bir düşüş göreceklerini iddia ediyor.

Kararın bu hükmünün yerine getirilmesinden Avrupa Komisyonu’na sorumluluk verilmiştir. Komisyon, her AB üye ülkesindeki kripto para birimi vergilerinin türünü değerlendirecektir. Ayrıca, her ülke tarafından vergi kaçakçılığını azaltmak için kullanılan yöntemleri değerlendirecektir.

Avrupa parlamentosu tarafından verilen bu karar ek olarak, kripto varlıklarını tüm taraflarca onaylanacak şekilde tanımlamayı amaçlamaktadır. Ayrıca, hangi varlık türlerinin genel olarak vergilendirmeden sorumlu olarak kabul edildiğini belirlemeye çalışır. Bu, AB içinde tanımlarla ilgili var olan karışıklığın bir kısmını hafifletecektir.

Haberleri sosyal medya üzerinden takip etmek için Twitter hesabımızı takip edebilirsiniz.

Günün diğer önemli başlığına göz atmak için bağlantıya tıklayabilirsiniz: McDonald`s da Artık Kripto Para İle İlgili Bu Yeniliği Kabul Etti!

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.