a
coinnet

Avustralya’da Emeklilik Fonu, Kripto Para Birimlerine Yatırım Yapacak

Avustralya’da yaklaşık olarak 66 milyar dolarlık büyüklüğe sahip bir emeklilik fonu kripto paralara yatırım yapmaya hazırlanıyor.

Avustralya’da son dönemlerde kripto paralara karşı ilgi artarken yatırımcıların da hareketleri gittikçe büyümeye başlıyor. Ülkede 66 milyar dolarlık emeklilik fonu idare eden Rest Super, kripto paralara yatırım yapacağını açıkladı.

Üyelerine Kripto Yatırımı Konusunda Bilgi Verdi

Avustralya’da emeklilik fonu Rest Super’in CEO’su pay sahiplerine yaptığı bilgilendirme metninde şirketin kripto paralara yatırım yapma kararı aldığını açıkladı. Şirketin yıllık genel toplantısında konuşan CEO, üyelerin fonlarının bir kısmının bu işe yatırılacağını aktardı.

Kripto para piyasasına halkın maruz kalması, Rest Super’i Avustralya’da dijital varlıklara yatırım yapan ilk emeklilik fonu yapacak. Toplantıda, şirketin baş yatırım yetkilisi, sektör dalgalı olmaya devam ederken, fonun yine de fonların küçük bir kısmını kendisine taşıyacağını belirtti.

Fon yöneticileri, piyasaya uzun vadeli maruz kalma aramadıklarını ve orta vadeli yatırım yapmaya karar verdiklerini ve bu tür bir riskin 66 milyar doları yöneten fon için yeterli olacağını umduklarını söyledi.

Fon yöneticisi Andrew Lill, fonun şu anda çeşitli varlık sınıflarını araştırarak sektörü araştırdığını ve nihai yatırım kararını daha sonra vereceğini belirtti. Lill, yatırım seçenekleri araştırmasına ek olarak, fonun hala güvenlik ve düzenleyici yönlerle ilgilenmesi gerektiğini söyledi.

Avustralya’daki Diğer Fonlar da Kripto Yatırımı Yapacak

Avustralya ve diğer ülkelerden büyük fonlar, kripto para piyasasının performansı nedeniyle sektöre yatırım yapmaya hazırlanıyor. Fonun kararı, piyasadan gelen daha büyük benimsenmede yalnızca bir adım olarak görülüyor.

Daha önce, Queensland Investment Corporation, kripto para piyasasına girmeyi düşünen bir başka büyük fondu. Ancak daha sonra fonun kripto piyasasına maruz kalmak için başka planları olduğunu bildirdi.

Ancak QIC’nin para birimi başkanı Stuart Simmons’a göre, dijital varlık endüstrisi hala fon tarafından değerlendiriliyor ve büyük olasılıkla daha fazla kurum buna maruz kalacak.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.