Avustralyalı Senatörden Blockchain Yorumu

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Avustralyalı senatör, blockchain teknolojisinin finansal uyumluluğu kolaylaştırabileceğini söyledi.

Avustralyalı Liberal senatör, “Blockchain teknolojisi gelecektir” sözlerini kullandı.

Avustralya Liberal Senatörü Andrew Bragg, blockchain teknolojisinin kendi ülkesindeki bir dizi önemli düzenleme sorununu çözebileceğini düşünüyor.

Bragg’e göre, blok zinciri teknolojisi, finansal mevzuata uygunluk ve şeffaflıkla ilişkili komplikasyonları azaltmada yararlı bir araç olabilir.

ZDNet’in 4 Kasım tarihli haberine göre, senatör, Finansal Hizmetlerin Geleceği isimli konferansın çevrimiçi düzenlenen panelinde “Blockchain teknolojisi gelecektir” ifadesini kullandı.

Bragg, blok zinciri destekli anlık sınır ötesi işlemlerin “gerçek zamanlı uluslararası işlemler” konusunda hükümetlere “tek dokunuş” çözümünü getirebileceğini belirtti.

Senatör, blok zinciri teknolojisinin saat dilimleri, düzenleme ve dolandırıcılıkla ilgili büyük sorunları çözebileceğini belirtti:

Blok zinciri teknolojisi, Avustralya için büyük bir problem olan zaman dilimi sorunu ortadan kaldırabilir. […] Blok zinciri teknolojisi, düzenleyici süreçleri kolaylaştırabilir, dolandırıcılık ve diğer suçlarla ilgili faaliyetlerin azalmasını sağlayabilir. Ayrıca mevzuata uygunluk konusunda ve maliyetlerin düşürülmesi konusunda da kurtarıcı bir rol üstlenebilir.

Konferansta Bragg, Avustralya’nın finans sektöründeki küresel rekabet gücünün, özellikle Singapur’la ilgili olarak genişletilmesinin önemini de vurguladı.

Bragg, 2019’dan beri Yeni Güney Galler için senatör olarak görev yapıyor. Bragg Avustralya içerisinde de blok zinciri dostu bir siyasetçi olarak biliniyor.

Eylül 2020’de Bragg, Avustralya hükümetinin Senato Seçim Komitesi tarafından tüm fintech şirketlerinin 10 yıl içinde blok zinciri kullanacağını öngören bir rapora katkıda bulundu.

Blockchain Talebi Sürüyor

Blockchain teknolojisi, giderek yayılmaya devam ediyor. Bankalar, özel şirketler ve devlet kurumları her gün blockchain hakkında daha fazla bilgi almak adına çaba gösteriyorlar.

Birçok büyük devlet, bu teknolojinin geleceğin teknolojisi olduğunu fark etmeye ve yatırımlarını buna göre yapmaya başladı.

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan raporda gelişmekte olan ülkeler arasında yer alan Meksika’nın blockchain konusunda çalışmalar yaptığı açıklanmıştı. Yine gelişmekte olan ülkelerden biri olan Kırgızistan da seçim güvenliği için blok zinciri teknolojisinin kullanılması gerektiği tavsiye edilmişti.

Kaynak: Cointelegraph

Yorum Yaz

isimFiyatGrafik (7gün)
bitcoin
Bitcoin (BTC)
$58,134.00
ethereum
Ethereum (ETH)
$2,080.07
binancecoin
Binance Coin (BNB)
$408.18
ripple
XRP (XRP)
$1.02
tether
Tether (USDT)
$0.998