a

Beyond Protocol: Cihazlar için Yeni Bir İnternet

Beyond Protocol, Silikon Vadisi’nde adımları atılan dağıtılmış defter teknolojisi projesi olarak karşımıza çıkıyor. 2018’de Stanford mühendisleri ve teknoloji yöneticileri tarafından cihaz güvenliği, koordinasyonu ve iletişimi için geliştirilen proje, “Cihazlar için yeni bir internet.” amacıyla yola çıkıyor. Bir yılı aşkın Ar-Ge’den sonra, 2019’un başlarında Beyond Protocol ekibi, yeni teknolojisinin ilk çıktılarını paydaşlarına sundu. Beyond, cihaz ve tüketici güvenliğinin sağlanması ve cihazlar aracığıyla yapılan ödemeler için gerçek ve pratik çözümler geliştirmeyi hedefliyor. Makinelerin etik dili olarak tanıtılan Beyond Protocol, piyasalarda yerini almaya hazırlanıyor.

Blockchain + IoT = Yeni Dünyanın Dokusu

Beyond Protocol heterojen ve çok zincirli bir çerçeve kullanarak cihazların güvenliği için benzersiz bir metodolojiye izin veriyor. Bu yöntem, çekirdek konsensüsünün üstüne ikincil zincirler hiyerarşisini bağlamayı kapsayan dağıtılmış defter teknolojisine yeni bir yaklaşım olarak görülüyor. Cihazlar ile işbirliği yapan Beyond, güvenliği sağlamak için IoT ve dağıtılmış defter teknolojisini bir araya getiriyor.

Düşük maliyet ile cihazdan cihaza işlem için merkezi olmayan bir ağ oluşturan Beyond, kullanıcıların işlem geçmişini saklamasına ve iş sözleşmelerini yürütmesine imkan vererek internet ortamında güvenliği sağlamak için özel yan zincirleri kullanıyor. Beyond, ortaklarının donanım imzaları aracılığıyla cihazlar arasında güvenli mesaj transferini etkinleştirmesine ve cihazları kripto para birimi tabanlı bir ödeme ağ geçidi ile donatmasına olanak tanıyor.

Beyond Protocol, projeyi finanse etmek ve kendi kripto para birimlerini desteklemek için zaman zaman halka açık yerel tokenini satmayı planlıyor. Bugüne kadar token arzının %4.96’sını proje destekçilerine satan Beyond’un piyasa değeri yaklaşık 100.000.000 dolar. Bunun yanında ARM Cortex-M desteği, gömülü DLT M2M işlemleri, Yerleşik DLT akıllı sözleşmeleri, Kimlik, tedarik, akıllı sözleşmeler ve lisanslama bulutu/blok zinciri platformu projenin hedefleri arasında.

Beyond Protocol danışmanlarından bazılarını şu şekilde sıralıyor:

  • Anoop Nannra (Amazon’da Global Blockchain Uygulama Lideri; Eskiden Global Blockchain Başkanı)
  • Stephen DiFranco (IoT, Broadcom Eski Kıdemli Başkan Yardımcısı/GM)
  • Brian Forde (Başkan Obama’nın Beyaz Saray Danışmanı; Dijital Medya Girişimi’nin Kurucu Ortağı, MIT Medya Laboratuvarı)
  • Greg Silverman (Stampede Ventures’ın Kurucu Ortağı/CEO’su; Warner Bros. Eski Başkanı)
  • Brian Weinstein (Başkan/COO, Bad Robot)

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.