a
coinnet

Binance, Kripto ve Geleneksel Finans Arasında Köprü mü Olacak?

coinnet
coinnet

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao; Twitter’a 500 milyon dolarlık bir yatırımı açıkladıktan sadece birkaç gün sonra şirketin banka satın almak isteyebileceğini duyurdu.

Binance Banka Satın Almayı Düşünüyor

Changpeng Zhao, Lizbon’daki bir web zirvesi sırasında verdiği röportajda, Binance’in geleneksel finans dünyaları ile kripto endüstrisi arasındaki uçurumu kapatmak amacıyla potansiyel olarak banka satın alabileceğini belirtti.

CZ olası bir banka listesinden bahsetmemiş olsa da, borsada geleneksel bankalar ve ödeme hizmeti sağlayıcıları da dahil olmak üzere yerel lisanslı finansal kurumları dikkate alacağını açıkladı.

Binance’in CEO’suna göre, borsasının bir banka ile ortaklığı genellikle bankanın değerlemesinde önemli bir artışa neden oluyor. Böyle bir yatırımla artan değerlemenin faydalarından yararlanmayı umuyor.

Kripto Borsası için Diğer Alternatifler

Ayrıca, şirketin katılım bankalarının azınlık yatırımlarından doğrudan bir satın almaya kadar her şey olabileceğini de ekliyor. CZ’ye göre Binance, bankalar için 1 milyar dolara kadar alışveriş yapabilir.

Binance CEO’suna göre satın almalar, bankaların kullanıcı tabanlarını ve değerlemelerini artırmalarına yardımcı olacak. 2022 Kripto durgunluğuna rağmen Binance, daha fazlası için potansiyeli olan 67’nin üzerinde projeye yatırım yaptı.

Twitter adresimizi takip ederek haberlerimize sosyal medya üzerinden de ulaşabilirsiniz. Ayrıca günün diğer önemli haber başlığını okumak için bağlantıyı izleyebilirsiniz; Bu Altcoin, Meta ve İnstagram Ortaklığından Sonra %60 Arttı

Sorumluluk reddi: Coin-net.com’da ifade edilen görüşler herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz zararların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coin-net, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coin-net bir yatırım danışmanı değildir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.