a
NFT

Binance’da, Bitcoin Çekme İşlemleri Askıya Alındı

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Bitcoin işlemlerini geçici olarak askıya aldığını duyurdu.

coinnet
coinnet

Kripto para borsası Binance, Bitcoin çekme işlemleri için oluşan yoğunluk sebebi ile verilecek emirleri kısa süreliğine durdurduğunu açıkladı.

Bitcoin’in Dramatik Düşüşü Devam Ediyor

Bitcoin’in şok edici düşüşü devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda üst üste 9 haftayı kırmızı kapatan varlık, hafta başı itibari ile yeniden düşüşe geçti. 23 bin dolar bandında hareket eden varlık 24 bin savaşını şimdilik kaybetmiş görünüyor. Kripto para borsası Binance da birikmiş işlem yığını nedeniyle borsadaki Bitcoin çekimlerini geçici olarak askıya aldığını duyurdu.

Binance ekibine göre, birikmiş işlem, gönderilen düşük işlem ücretleri nedeniyle Bitcoin işlemlerinin takılmasının bir sonucudur. Ekip şu anda bir çözüm üzerinde çalışıyor ve diğer ağlarda (BEP10 ve ERC20) ilgili sarılmış tokenler aracılığıyla Bitcoin çekme işlemlerinin açık olduğunu ve normal şekilde çalışmaya devam etmesini tavsiye ediyor. Binance, Twitter’da Bitcoin çekimlerinin ilerlemesi ile ilgili bilgileri de paylaşarak yatırımcıları biraz olsun ferahlatmayı hedefliyor.

İlgili Haber: Bitcoin Düştü, Kripto Piyasa Değeri Bir Trilyon Sınırına Dayandı

CZ, Sorunu Düzeltmenin Daha Uzun Sürebileceğini Belirtti

Binance CEO’su CZ, Bitcoin çekme işlemleri konusunda geçici olarak duraklatılma sonrasında güncelleme yapma gereği duydu. CZ, borsa içerisinde yüklenmeden dolayı oluşan sorunun çözümü için çalıştıklarını ve bunun tahmin edildiğinden uzun süreceğini aktardı. Başlangıçta, sorunun düzeltilmesi için otuz dakikalık bir zaman çizelgesi verdi, ancak yalnızca bitcoin çekme işlemleri sorununun çözülmesinin düşündüğünden daha uzun sürebileceğini söyledi ve ekledi:

“Birikmeye neden olan takılıp kalmış bir işlem nedeniyle Binance’de BTC çekimlerinin geçici olarak durdurulması. ~30 dakika içinde sabitlenmelidir. Güncellenecek. Fonlar SAFU’dur”

Bu sadece Bitcoin ağını etkiliyor. Bitcoin’i BEP-20 gibi diğer ağlarda hala çekebilirsiniz. Muhtemelen bunu düzeltmek ilk tahminimden biraz daha uzun sürecek. Yakında daha fazla güncelleme. Sabrınız ve anlayışınız için teşekkürler.

Bitcoin Aşağı Sarmalda Devam Ediyor

Binance’de birikmeye neden olan Bitcoin çekme işlemleri, BTC’nin devam eden piyasa erimesinin 22 bin 600 dolarlık yerel en düşük seviyeye düşmesinden kaynaklanabilir. Bitcoin’in hafta sonu erimesi başladı ve Kripto Kralı, 28 bin dolardan başlayarak yol boyunca birçok önemli destek bölgesini kaybetti. Bunlar: 27 bin dolar, 26 bin 700 dolar, 25 bin dolar ve 23 bin dolar.

Bununla birlikte, parlak tarafta, bu yıl ve beklenenden daha önce bir Bitcoin dip bulunabilir. Küçük USD miktarlarını kullanarak spot piyasalarda dolar maliyeti ortalaması, şu anda Bitcoin’e girmekten daha iyi bir seçenek olabilir. Kripto pazarlarında meşhur düşen bıçakları yakalamaya çalışırken dikkatli olunması tavsiye ediliyor.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.