CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Bitcoin 2-3 Yıla Altının Piyasa Değerine Ulaşabilir Mi?

, Bitcoin 2-3 Yıla Altının Piyasa Değerine Ulaşabilir Mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) özellikle son günlerde aynı altın gibi hareket etmeye ve sınırsız para basılmasına altın gibi tepki vermeye başladı. Dijital altın olarak görülen Bitcoin’in böylesine tepki vermesi oldukça olumlu gözüküyor ve uzun vadede durum beklenmeyen bir şekilde değişebilir.

Bitcoin ve Altın Arasındaki Fark Kapanacak Mı? Son günlerde yaşanan sıkıntılardan dolayı yatırımcıların fiziksel altına olan talepleri ciddi anlamda arttı. Buna rağmen özellikle uçak seferlerinin iptal edilmesi söz konusu fiziksel altınların sahiplerine ulaşmasını imkansız hale getirdi ve ortada büyük bir fiziksel altın sorunu oluştu.

Bitcoin ise altın ile benzer bir yapıya ve sınırlı arza sahip olmanın yanı sıra herhangi bir fiziksel engele sahip değil. Dünya üzerinde sadece 21 milyon adet Bitcoin olabilecek ve kazılabilecek BTC miktarı her geçen gün daha da azalıyor. Altının Bitcoin ile benzer yapılara sahip olmasına rağmen BTC’nin sahip olduğu bu avantaj, bir analiste göre yakında önemli bir yükseliş getirebilir.

Bitcoin Tina olarak bilinen kripto para analisti, Bitcoin’in 2 ile 3 yıl arasında rahatlıkla altının değerine ulaşabileceğini iddia ediyor. Altının toplam piyasa değeri 7 trilyon doların üzerinde ve Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 121 milyar dolarlık bir değere sahip.

Özellikle ABD’nin karantinaya gitme ve işlerin daha da kötüleşme ihtimali hem Bitcoin hem de altın için önemli bir yükselişin kapılarını aralayabilir.

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

Benzer Yazılar

Bitcoin, Son Bir Buçuk Ayın Zirvesinde: 9.300 Doları Geçti

Doğan Şahin

FTX CEO’sundan Biden’ın Kampanyasına Destek

Yavuz Cem AKYOL

Güney Kore Kripto Para Birimlerinden Vergi Almaya Başlayacak

Hilal DERİN

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku