a
coinnet
coinnet

Bitcoin, birkaç aydır istikrarlı bir şekilde yükselmeye devam ediyor. Çeşitli direnç seviyelerini başarılı bir biçimde test eden BTC, şu sıralar 35 bin dolar seviyesini zorluyor.

Piyasa görünümü iyimser ancak BTC şu ​​anda aşırı satın alındığından, nalistler güçlü düzeltmelerin, gelebileceğini ön görüyorlar.

Teknik göstergeler, BTC’nin aşırı alım koşullarını yansıtıyor ve bu durum traderları daha da cesaretlendiriyor.

Bitcoin Değer Tahmini

BTC analisti Mohmmad Kazemi, yakında Bitcoin’e bir düzeltme dalgasının geleceğini tahmin ediyor. 18.577 $ ‘lık bir önceki zirvenin, Bitcoin için yeni destek ve dengeleyici seviye olması beklenebilir.

Analist ayrıca madalyonun fiyat hareketinde bir dalga oluşumu tespit etti. Düzeltme yakında gerçekleşmezse, Bitcoin’in dalga oluşumunu takip etmeye devam etmesi beklenebilir. Şu anda C dalgasında ve 50 bin dolar seviyesinde bulunan E dalgası kadar yükselebilir.

BTC analisti John, Bitcoin’in genişleyen bir kama oluşumu oluşturduğunu tespit etti. Genişleyen kama oluşumu, madalyonun yakında karşı karşıya kalacağı kaçınılmaz düzeltmelerin bir göstergesi olabilecek bir düşüş figürüne işaret ediyor.

Bitcoin fiyat tahmin analisti Farhad, harmonik bir düşüş yaşanabileceğine dikkat çekiyor. Analiste göre Bitcoin, Ağustos 2020’den bu yana 9,8 bin dolar civarında herhangi bir güçlü düzeltme ile karşılaşmadı. Boğa koşusu o zamandan beri devam ediyor. Analiste göre BTC 30 bin dolar seviyesini geçtiği için, 60 bin dolara kadar ilerlemeye devam edebilir.

Bu senaryodaki çok iyimser bir hedef tahmini 400 bin dolar seviyesi olabilir. İkinci senaryoda, Bitcoin düzeltmelere yenik düşerse, güçlü bir desteğe sahip olacağı 14.000 $ seviyesine düşebilir. 14 bin dolar seviyesi kripto parayı önemli ölçüde destekleyecek ve kripto para bir kez daha yükseliş eğilimine devam edecek.

14.000 $ seviyesi destek olarak yeterli olmadığı takdirde, bir sonraki güçlü destek 5.000 $ seviyesinde bulunabilir. Analiste göre, ilk senaryo oldukça iyimser ve ikinci senaryonun gerçekleşmesi daha olası.

Ancak bu iki tahmin de biraz uç noktaları işaret ediyor. Düzeltme yaşanırsa dahi, düzeltmelerin seviyesi bu denli düşük olmayabilir. Keza yükseliş eğiliminde de aynı durum geçerli.

Kaynak: Crypto Politan

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.