CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

“Bitcoin Altından Daha İyi”

Bitcoin, “Bitcoin Altından Daha İyi”

SkyBridge Capital’in kurucusu Anthony Scaramucci, “Bitcoin altından daha iyi çünkü saklaması daha kolay, çalması daha zor ve taşınması daha kolay” ifadelerini kullandı.

Yakın zamanda bir Bitcoin fonu başlatan küresel yatırım şirketi SkyBridge Capital’in kurucusu Anthony Scaramucci, kripto para birimi için büyük kazançlar öngörüyor. Ayrıca, BTC’nin “altın olma konusunda altından daha iyi” olduğunu söyledi.

Bitcoin Daha İyi Bir Altın mı?

Scaramucci, kendi yatırım şirketini kurmanın ve finans sektöründe çalışmanın yanı sıra 2017 yılında kısa bir süre Beyaz Saray İletişim Direktörü olarak görev yaptı.

Daha yakın zamanlarda, şirketi belirlenmiş bir BTC fonu başlatmaya karar verdiği için Bitcoin’i açıkça övdü. Scaramucci, duyuru üzerine SkyBridge Capital’in yeni ürüne 25 milyon dolar yatırım yaptığını söyledi.

Bloomberg ile yaptığı yeni bir röportajda, altına kıyasla BTC’yi tercih ettiği daha net olarak ortaya çıktı.

Bitcoin, altından daha iyi bir altın. Depolamak daha kolay, çalmak daha zor, daha taşınabilir ve bu nedenle değer saklama açısından geleceğin değer deposu haline geldi.

Scaramucci, bitcoin benimseme eğrisinin hala daha yolun başında olduğu ifadesini sürdürdü. Paul Tudor Jones III ve Stan Druckenmiller gibi çeşitli kurumların ve hedge fon efsanelerinin girişinin, daha fazlasının takip edeceği gibi yalnızca bir başlangıç ​​olduğuna inanıyor.

Ayrıca, ABD de dahil olmak üzere dünya hükümetlerinin nihayet kitlesel kabulü hızlandıracak net düzenlemeler oluşturacağını tahmin ediyor.

Büyük Fiyat Artışı Ön Görüsü

Scaramucci, bitcoin’in “etkin bir şekilde dijital altın olacağına” inandığından, her iki varlığın piyasa değerini karşılaştırdı. Bazı tahminler, altının piyasa değerinin 10 trilyon dolar civarında seyrettiğini, BTC’nin ise 650 milyar dolar olduğunu gösteriyor.

SkyBridge Capital’in kurucusu, kripto para birimi sarı metal piyasa değerinin “sadece yarısına” ulaşırsa, yaklaşık 5 trilyon dolara yükseleceğini söyledi. Şu anda dolaşımda olan yaklaşık 18,6 milyon bitcoin ile bu, token başına 270.000 dolarlık bir fiyat etiketi ile sonuçlanacaktır.

Scaramucci ek olarak, insanları kötü yönlendirdiği varsayılan BTC’nin oynaklığına da değindi. Ancak, şirket halka açıldıktan sonra Amazon hisselerinin de benzer şekilde davrandığını söyledi. Dahası, bitcoin’in “insanların satın alması ve tutması gereken” bir varlık olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz birkaç gün içinde BTC’nin 30.000 doların üzerine çıkmasıyla birlikte, çok sayıda büyük kuruluş ve destekçisi iyimser tahminler yapmaya başladı. Çok uluslu dev yatırım bankası JPMorgan Chase & Co yaklaşık 150.000 $ ‘lık bir fiyat etiketi öngörürken, Fundstrat’tan Tom Lee, BTC’nin bu yıl 120.000 $’ a ulaşacağını söyledi.

Kaynak: Crypto Potato

Benzer Yazılar

Tether Gerçekten de Bitcoin Fiyatını Etkiliyor Mu?

Doğan Şahin

Binance Türk Lirası (TRY) Yatırma İşlemlerini Durdurdu.

Doğan Şahin

Binance Türkiye’den Önemli Akbank Açıklaması!

Doğan Şahin

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku