CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Bitcoin Ani Düşüş Durumundayken ‘Balina Yemeği’ Olmayın – Analist

Bitcoin ani düşüş, Bitcoin Ani Düşüş Durumundayken ‘Balina Yemeği’ Olmayın – Analist

Cryptocurrency analisti Lark Davis, Bitcoin yatırımcılarını, son 24 saatlik dönemde BTC fiyatının %12’nin üzerinde düşmesi konusunda uyardı. Ayrıca, 35.000 doların altına düştüğü bir zamanda “balina yemeği” olmaktan kaçınmaları konusuna dikkat çekti. Birçok kişi Bitcoin ani düşüş olarak bu durumu adlandırıyor.

Daily Hodl’a göre Davis, kripto piyasalarının yeni bir özetinde, büyük bitcoin sahiplerinin perakende yatırımcıların, kripto para biriminin fiyatını gördükçe panik yapabileceğini dile getirdi. Bu esnada satabilecekleri paraları satın almak için BTC’nin son fiyat düşüşünden yararlanacağı konusunda uyardı.

Analist şöyle demişti:

Bu pazarda, pazarı manipüle etmekte çok başarılı olan çok zengin ve çok güçlü oyuncular var.

Davis’e göre, bu BTC balinaları “oyunu milyarlarca dolarlık sermayeyle oynuyor” ve piyasayı “büyük satışlarla” sarsarken kar elde etmek için kısalıyor. Kripto para biriminin fiyatı düştüğünde, perakende yatırımcıların sattıkları paraları indirimli olarak satın aldıklarını da sözlerine ekledi. Bitcoin ani düşüş durumundan faydalanmak istiyorlar.

Bu süreçte balinaların yatırımcıları konumlarından sarstığını da sözlerine ekledi. Takipçilerini “balina yemeği” olmaktan kaçınmaları konusunda uyardı. TradingView’den gelen veriler, Bitfinex’teki uzun pozisyonların satışların ortasında düştüğünü gösteriyor, bu da düşüşün uzun bir sıkışma olduğu anlamına gelebilir .

Kripto para piyasası son birkaç hafta içinde hacimlerinin arttığını görürken, satış hacimleri işlem hacminin düştüğü ve kurumların tablolara bakmadığı hafta sonu başladı. Satışların öncesinde CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, Madenci Pozisyon Endeksinin “yerel bir zirve yapmak için yeterli” göründüğünü açıkladı.

Madenciler BTC sattığı için bunu ekledi. Bildirildiğine göre bunu Aralık ayından beri yapıyorlar, ancak “kurumsal satın alma gücü nedeniyle düzeltme küçüktü.” Düzeltmeye rağmen, çoğu analist BTC’de hala yükseliş eğiliminde görünüyor.

2018’de bitcoin ani düşüş durumunda %84 düşüşünü söyleyen analist Peter Brandt, BTC’nin parabolik ilerlemesinin kırılmaya “yakın bile olmadığına” inandığını açıkladı, bu da kripto para biriminin yukarı doğru hareketinin buhar kaybetmediğini gösteriyor.

Kaynak: cryptoglobe

Benzer Yazılar

Bitcoin Balinaları Ankete Katıldı: 2020 Bitcoin Fiyat Yorumları Ne?

Doğan Şahin

Ethereum Classic(ETC) Düşen Trendi Kıracak mı? (ETC/USDT Analizi)

Sezer

Pompliano: “En İyi Performansı Bitcoin Gösterdi”

Yavuz Cem AKYOL

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku