CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Bitcoin anlık: Ralli Başlamadan Önce Kayıplarla Yüzleşiyor – Analistler

Bitcoin anlık, Bitcoin anlık: Ralli Başlamadan Önce Kayıplarla Yüzleşiyor – Analistler

Cuma günü erken saatlerde yükselişe rağmen, Bitcoin yakın vadede daha fazla kayıp görebilir. Bitcoin anlık olarak küçük yükselişler gösterse de analistler eğrinin aşağı yönlü olduğunu söylüyor.

Analistler, Bitcoin’in kısa vadeli fiyat sıkıntılarının muhtemelen henüz bitmediğini ve birinin 26.000 dolara düşeceğini tahmin ettiğini söylüyor.

Kripto para birimi Perşembe günü spot piyasa satışlarında %13 düştü. Cuma günü erken saatlerde, 4 Ocak’tan bu yana en düşük seviye olan 28.845 dolara düştü.

Blockchain analitik firması CryptoQuant CEO’su Ki-Young Ju, CoinDesk’e “Cuma günü erken saatlerde görülen 28.000 doların en düşük seviyesinin altta olduğundan emin değilim.” dedi. Büyük yatırımcılardan gelen zayıf dip talebinin kanıtı olarak negatif bir “ Coinbase primi”ni vurguladı .

Fiyatlar 31.000 dolara yükselirken, spread yataydan negatife kalıyor. Bu da büyük yatırımcılardan gelen dip talebi eksikliğine işaret ediyor.

Grayscale Bitcoin Trust’ın sahip olduğu değer ile holdinglerin piyasa fiyatı arasındaki farkı ölçen GBTC primindeki düşüş, dikkate alınması gereken başka bir düşüş faktörüdür.

Kurumsal talebin zayıfladığının bir işareti olarak, prim son günlerde neredeyse tamamen buharlaştı. Perakende yatırımcılar doğrudan spot piyasada bitcoin satın alırken, birçok kurumsal yatırımcı yasal nedenlerle Grayscale Bitcoin Trust aracılığıyla yatırım yapmaktadır. New York merkezli Grayscale, CoinDesk’in ana şirketi olan Digital Currency Group’a aittir.

Singapur merkezli Stack Funds’un COO’su ve kurucu ortağı Matthew Dibb, negatif Coinbase primini boğalar için bir endişe nedeni olarak gösterdi. Bitcoin için düşüş teknik kurulumuna dikkat çekti.

Analistler CoinDesk’e Açıkladı

Singapur merkezli Stack Funds’un kurucu ortağı ve COO’su Matthew Dibb, “Bitcoin Perşembe günü kısa vadeli desteği kırdı. Piyasa şu anda olumlu işlem görürken, önümüzdeki haftalarda 26.000 dolar seviyesine kadar düşüşler görebiliriz.” dedi. Bu açıklamayı CoinDesk’e WhatsApp üzerinden anlattı.

Satıcılar, bu ayın başlarında 32.000 doların altında bir dayanak oluşturmak için defalarca başarısız olduktan sonra, nihayet Perşembe günü bu seviyenin altında bir günlük kapanış (UTC saati) sağladı. Büzülen bir üçgenden düşme ile birleştiğinde, bu, en az direncin aşağı yönde olduğunu gösterir.

Bitcoin anlık iyileşmesi, 32.000 dolarlık eski destek-dönüş direnci ile zaten sınırlandırılıyor. Popüler Twitter tüccarı “Cred”e göre, düşüş eğilimini iptal etmek için 35.000 doların üzerinde bir hareket gerekiyor.

İsviçre merkezli Crypto Broker AG’nin ticaret başkanı Patrick Heusser, “Türev piyasası şu anda daha rahat olduğu için bu seviye test edilebilir. 30.000 dolar civarında iyi bir alım ilgisi gördük.” dedi. “Sürekli fonlama oranları ve vadeli işlem primi, bu ayın başlarında Bitcoin rekor seviyelere yakın işlem yaparken görülen yüksek seviyelerden ortalamalarına geri dönüyor.”

Veri sağlayıcısı Glassnode’a göre, sürekli fonlama oranı veya uzun pozisyon tutmanın maliyeti şu anda% 0,008 olarak görülüyor.

Aşağı ama dışarı değil

Son düşüşe rağmen, Bitcoin yılbaşından bugüne kadar hala %6 ve tam olarak bir ay önce görülen 23.000 dolarlık fiyattan %35’in üzerinde bir artış gösteriyor. Analistler, kripto para biriminin uzun vadeli beklentileri konusunda iyimser.

“Asya’daki tecrübeli yatırımcılar güçlü tutuyor. Daha yüksek istifleme fırsatını kullanıyor. Hong Kong merkezli kripto yatırım şirketi Kenetic Capital’in yönetici ortağı Jehan Chu, Bitcoin tarihi bu tür sarsıntılarla doludur. Kısa sürede 50.000 dolara geri dönüş bekliyoruz.” dedi.

Bitcoin, yenilenen düzenleyici endişeler ve önde gelen yatırımcıların düşüş yorumlarının ortasında bu hafta bir darbe aldı.

Kaynak: Coinbase

Benzer Yazılar

Analistler Büyük Hedeflerinden Vazgeçmedi

Doğan Şahin

Analist Açıkladı: Bitcoin Alma Zamanı Geldi Mi?

Doğan Şahin

Peter Brandt’tan Tether(USDT) Hakkında Uyarı

Sezer

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku