a

Bitcoin (BTC) 50 Bin Dolara Doğru Hamle Yapıyor

Son Çin olaylarından olumsuz etkilenen kripto para piyasası Ekim ayı ile birlikte toparlanma sürecine girdi. Bitcoin ise bunun durumun başını çekiyor.

En değerli kripto para olan Bitcoin’de toparlanma ve 50 bin dolara yürüyüş devam ediyor. Dün itibari ile mum çubuğu formasyonunun görüldüğü grafikler ve 47 bin 800 dolarlık direnci kırması kripto varlığın 50 bin yürüyüşünde önemli mesafe kat ettiğini gösteriyor. Ancak yükselen hareketin devamından önce düşüşe yol açabilecek kısa vadeli bazı zayıflıklar gelişiyor.

BTC Direncin Üzerine Çıktı

Bitcoin dün itibari ile yükselişine kaldığı yerden devam etti. 47 bin 800 dolarlık direnç alanını aşmayı başaran kripto varlık yeşil bölgeye sıçradı. Geldiği rakam artık ona destek görevi görecek. Günlük zaman dilimindeki teknik göstergeler yükselişe geçti. MACD pozitif bölgede ve artıyor ve histogram okuması neredeyse pozitif görüntü çiziyor. Bununla birlikte RSI yukarı doğru hareket ediyor ve 50’yi geçti.

Fakat bütün bu olumlu gelişmelere karşın olumsuz durumlar da gözlemleniyor. Kripto varlık düşüş eğilimi içerisine girebileceği göstergelerden Supertrend çizgisinde direnç olduğu görülüyor. Bu da zirve yolunda BTC’den bir düzeltme gelebileceğine işaret ediyor.

Gelecekte Gidebileceği Nokta

Bitcoin altı saatlik grafikler incelendiğinde 47 bin 800 dolarlık direncin üzerine çıkıp 50 bin dolara yaklaşması oldukça önemli bir gelişme ve sonrasında bulunduğu noktayı da destek yapması kripto varlığın buralarda kalıcı olacağını gösteriyor. MACD ve RSI bazı zayıflık belirtileri gösterse de iki taraftan da düşüş belirtileri henüz gelmedi. Bir sonraki en yakın direnç bölgesi, Eylül ayının en yüksek 52.950 dolarında bulunuyor. İki saatlik grafik, MACD ve RSI’da gelişen düşüş sapmaları gibi bazı zayıflık işaretleri gösteriyor.

Bununla birlikte, ikincisi düşüş eğilimi trend çizgisinden kırılma sürecinde olabilir. Bunu yapmakta başarılı olursa, BTC muhtemelen yeni zirvelere doğru yoluna devam edebilir. Aksi takdirde, kısa vadeli bir düşüş takip edebilir.

Yükselişin Doğrulanması

İki saatlik grafiklere bakıldığında Bitcoin paralel bir kanaldan çıktığını görebiliyoruz. Bu, yeni bir yükseliş fişeğinin ateşlendiğini gösteriyor.

Direnç çizgisini destek (yeşil simge) olarak onayladıktan sonra BTC yukarı hareketine devam etti.

Ancak düşüş, dördüncü dalganın (siyah) parçası olamayacak kadar küçük görünüyor. Bu nedenle, üçüncü dalganın uzamış olması ve yukarı yönlü hareketin devam etmesinden önce sonunda başka bir düşüşün gelmesi daha olasıdır.

Uyarı: Analiz yazılarımız yatırım tavsiyesi değildir

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.