a

Bitcoin Düştü: Bitcoin 30.000 Dolara Gidiyor

Bitcoin, perşembe günü ortalama %12 civarında bir düşüş gösterdi. Potansiyel bir geri çekilme için yakın zamanda 30.000 dolar seviyelerine bitcoin düştü diye haber yapacak gibiyiz.. Ayrıca bu durum kritik destek seviyelerinin de altına düştüğünü açıklamaktadır.

Satış, geleneksel pazarlardaki olumlu risk-on duyarlılığına rağmen gerçekleşti. Bu durum, analistlerin, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’ın Bitcoin’in yasadışı amaçlarla kullanılmasına ilişkin sözlerinden Deutsche Bank’ın kripto para biriminin büyük bir balonun içinde olduğu sonucuna varan anketine kadar pek çok temel istemde yer almasına yol açtı.

“Özellikle Bitcoin ve Tesla’nın 12 aylık akıbeti sorulduğunda -potansiyel bir teknoloji balonunun simgesi olan bir hisse senedi- okuyucuların çoğunluğu, okuyuculara göre Tesla ile bu seviyelerden iki kat daha savunmasız hale gelebileceklerini düşünüyor.” ifadesi yer aldı.

30.000 dolarlık Bitcoin

Kötümser temeller, Bitcoin’in kısa vadeli yükseliş eğilimini teknik olarak düşüşe çevirdi. Kripto para birimi iki kritik kalıbın altına düştü: Simetrik Üçgen ve Azalan Üçgen. Düşük trend çizgisi desteklerini geçersiz kılmak, Bitcoin’in orta vadede 20.000 doların altında bile olsa daha düşük seviyeleri hedeflemesinin yolunu açtı.

Bununla birlikte, piyasa 30.000 dolar seviyelerinden geri çekilme konusunda umutlu görünüyordu. İki hafta önce, taban fiyatı Bitcoin 42.000 dolara yakın rekor seviyeye yükselip Bitcoin yönünü değiştirdikten sonra ayıları düşüş düzeltmesi hissini kontrol altına almaktan alıkoymuştu. Analistler bir fraktal bekliyorlar.

Signal Profits’un baş tüccarlarından Jacob Canfield, “Bitcoin’de izlediğim iki senaryo” diyor. “Bu satış-off küçük bir uzun sürdü, büyük olasılıkla durdurulur ama trend çizgisinde RR değer. YİNE Büyük olasılıkla 30.000 $ civarında fitil altında ağır bölge teklif edecek. Bu seviyeye ulaşırsak agresif bir geri alım göreceğiz.”

Boğa Katalizörleri

Olumlu duyguların bir kısmı, artan birikim hissinden ipuçları alıyor. New York merkezli bir yatırım şirketi olan Grayscale Investments, günde 600 milyon dolardan fazla değerde 16.244 BTC satın alarak net Bitcoin rezervlerini yaklaşık 23 milyar dolar değerinde 63.000 BTC’ye çıkardı. Birçok analist, satın alma çılgınlığının uzun vadede kripto para biriminin olumsuz risklerini telafi edeceği konusunda hemfikir.

Bu arada analistler, BlackRock’un ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) son başvurusu konusunda da iyimser. İçinde 8,7 trilyon dolarlık varlığı yöneten firma, fonlarından ikisinin Bitcoin vadeli işlemlerine yatırım yapmayı planladığını söyledi.

Kaynak: newsbtc

coinnet
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.