a

Bitcoin Düşüşü Kurumsal Yatırımcının Dahil Olmasını Tetikleyecek Mi?

Bitcoin, 2021’in ilk haftalarıyla başladığı rallisine, madenciliğin yol açtığı fosil yakıt tüketiminin gündeme gelmesiyle %50’den fazla gerilemeyle tepki verdi. Bu süreçte Elon Musk’ın ve Çin,İran hükumetlerinin aldıkları karalar büyük rol oynadı. Yazının yazıldığı sıralarda lider kripto para Bitcoin yaklaşık olarak 37.000 dolar seviyesinden işlem görüyor. Dün 33.000 doların altlarına kadar düşüş yaşandı. Bu dönemde 40.000 dolar direnç ve 30.000 dolar destek bölgelerinin aşılması kritik önem taşırken, en çok merak edilen soru kurumsal yatırımcının Bitcoin için alacağı kararlar oldu. Öyle ki, geçtiğimiz Şubat ayında 1.5 milyar dolarlık BTC bilançosunu açıklayan Tesla, ani bir kararla Bitcoin ödemelerini askıya aldığını açıkladı. Alınan ani karar, geleceğin finansal araçları olarak görülen kripto paraların küçük gelişmelerden sert bir şekilde etkilendiğini gösteriyor. Bu nedenle Tesla ve benzeri diğer kurumların nasıl bir tutum sergileyeceği merak konusu.

bitcoin fiyatı
bitcoin fiyatı

BTC Yeni Kurumsal Yatırımcılar ile Buluşacak Mı?

Bitcoin yatırımlarında başı çeken şirketler arasında Tesla ve MicroStrategy geliyor. Yaşanan gerileme döneminde MicroStrategy, Bitcoin alımlarına devam ettiğini açıklamıştı. Tesla ise madenciliğin neden olduğu enerji tüketimi nedeni ile şu anlık BTC kullanımına ara vermiş durumda. Ek olarak pek çok uzman şirketlerin dalgalı yatırım araçlarını tercih etmesiyle hissedarlarını zor durumda bıraktıklarını vurguluyor.

Son olarak Bitcoin ‘in düşen fiyatı kurumsal yatırımcının alım yapması için uygun seviye olarak görülebilir. Kripto paralara yatırım yapan şirketlerin her yıl sadece kripto yatırımları ile elde ettikleri karlar ortada. Bu nedenle BTC için 30.000 doların altında geçen her saniye kurumsal veya bireysel pek çok yatırımcı için uzun vadeli yatırımın başlayacağı seviye olarak değerlendirebilir.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.