a

Bitcoin, Ekim Ayında Apple, Microsoft Ve Amazon’dan Daha Değerli Oldu

Bitcoin, Ekim ayında ticaret hacmi bakımından dünyanın önde gelen şirketlerinden daha değerli oldu. Aralarında Apple, Amazon ve Microsoft’un da bulunduğu değerli şirketlerden daha üst sıralara tırmanan Bitcoin, gittikçe daha dişli bir rakip haline geliyor.

Kripto para ticaret simülatörü Crypto Parrot tarafından sağlanan veriler ışığında Bitcoin, Ekim ayının ilk günü ile 11 Ekim arasında 36 milyar 700 milyon dolarlık işlem hacmine ulaştı.

Üç Büyük Şirketten Daha Büyük

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Amazon, Apple ve Microsoft’un da önüne geçen kripto para Bitcoin, Ekim ayının 11 günü kaydettiği işlem hacmi ile gözde olduğunu bir kez daha gösterdi. Nasdaq’dan alınan verilere göre Bitcoin, Apple’dan üç kat, Amazon’dan dört kat ve Microsoft’tan da beş kat daha çok işlem hacmine ulaşmayı başardı.

Ancak normal hisse senetleri yalnızca hafta içi ve mesai saatleri arasında işlem görebiliyor. Bu durumu da göz önünde bulunduran şirket, Bitcoin’in yalnızca bu zaman aralığında daha da büyük bir sıçrama yaptığını görebiliyor.

İşlem hacmi, Eylül ayında yüksek fiyat oynaklığı yaşadıktan sonra Bitcoin’in değerindeki artışla ilişkilidir. İşlem hacmi potansiyel olarak daha fazla yatırımcının ralliden kâr elde etmek için dahil olduğunu gösteriyor. Ayrıca, alım satım faaliyeti potansiyel olarak yatırımcıların Eylül ayında kenarda kaldıktan sonra teşvik edildiğini gösteriyor. Ekim ayında bir numaralı kripto para biriminin %20’den fazla artmasıyla birlikte, fiyat hareketi, kayıp korkusunun da devreye girerek alım satım faaliyetini artırdığı anlamına geliyordu.

Teknoloji Hisseleri Mücadele Ediyor

Başka yerlerde, teknoloji sektöründeki geleneksel hisse senetleri, oynaklık gösterdikleri için işlem hacminde Bitcoin’i takip ediyor. Hisse senetleri şu anda yükselen faiz oranları ve enflasyon ortamında dirençli kalmakta zorlanıyor ve dolayısıyla düşük yatırımcı faizi kaydediyor.

Ayrıca, hisse senetlerinin işlem hacmi Bitcoin’in gerisinde kalıyor, bu da piyasanın hala koronavirüs pandemisinin etkilerinden muzdarip olduğunun bir göstergesi. Özellikle, hisse senetleri sağlık krizinin ortasında yatırımcılar için bir sığınak olarak ortaya çıktı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.