a
coinnet

Bitcoin, Eylül Ayında Tekrardan Ralliye Başlayabilir Mi?

coinnet
coinnet

Bitcoin fiyatındaki mevcut düşüşe rağmen, Eylül’den Aralık’a yükseliş öngörüsü paylaşılıyor. Analistler, ABD seçimleri sırasında büyük havai fişekler bekliyorlar.

QCP Capital’in son raporu, Bitcoin fiyat konsolidasyonunun Eylül 2024’te başlayacak bir sonraki boğa koşusu şansı ile iki ay boyunca devam edeceğini gösteriyor. Haber esnasında Bitcoin fiyatı 1.268 trilyon dolarlık piyasa değeri ile %0,1 düşüşle 64.362 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin Fiyatı Yakın Vadede Sınırlandırıldı

QCP Capital’in son raporuna göre, Bitcoin fiyatı kısa vadede sınırlı olmaya devam ediyor. Ticaret faaliyeti, önümüzdeki ay sona erecek olan Bitcoin arama seçeneklerinin büyük satışlarını gösteriyor.

Ancak, QCP Capital yıl sonuna kadar önemli bir yükseliş hareketi bekliyor. Mevcut düşüşe rağmen, Eylül ayından Aralık ayına kadar çağrı seçenekleri için agresif satın almalar oldu. Bu da ABD seçimleri etrafında büyük piyasa hareketlerinin takip ettiği bir yaz konsolidasyonu beklentilerini açıkça gösteriyor.

Raporda ayrıca, madencilerin son Bitcoin yarılanması sırasında yüksek başabaş fiyatları nedeniyle satış yapmak için yoğun bir baskı altında olduğu belirtiliyor. Bu satış baskısı, Bitcoin fiyat toparlanmasını geciktirerek devam edecek gibi görünüyor.

Bu satışın bir sonucu olarak, madenci Bitcoin varlıkları 14 yılın en düşük seviyelerine düştü ve toplam rezervler yılın başından bu yana 5.000 BTC’den fazla düştü.

Piyasa BTC’yi Strese Sokuyor

Ek olarak, piyasa, Alman hükümetinden gelen yeni bir büyük arz raporlarıyla endişelere de yol açtı kaldı. Bu haftanın başlarında, Alman hükümeti 47.000 BTC’den 3 bin kadar Bitcoin’i satma planını gerçekleştirdi. 

Son olarak, unutmamak gerekir ki, geçen hafta 500 milyon dolardan fazla kayıt yapan spot Bitcoin ETF’leriyle ETF pazarından sürekli bir satış oldu. Bu, Bitcoin’in yörüngesini tersine çevirmesini kenarda bekleyen kurumsal oyuncular arasındaki güven eksikliğini gösteriyor.

QCP Capital ayrıca bu hafta BTC için yükseliş görünümüne katkıda bulunan birkaç olumlu gelişme olduğunu belirtti. Kilit faktörlerden bazıları, MicroStrategy’nin şaşırtıcı bir şekilde 800 milyon dolar değerinde 11.931 BTC’lik yeni satın alımı oldu.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.