a
coinnet

Bitcoin Fiyatı, Nvidia Rallisi İle 100 Bin Dolara Ulaşacak Mı?

coinnet
coinnet

Nvidia, 3 trilyon dolarlık şirketler listesine giren üçüncü firma oldu. Apple’ı geride bırakarak ABD borsasında işlem gören en büyük ikinci şirket konumuna yerleşti. Nvidia (NVDA) hisse fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.224.50’ye ulaştı. Bitcoin fiyatı teknoloji hisseleriyle pozitif ayrışma istiyor.

Teknoloji hisseleri ile Bitcoin ve AI kripto paralar için yükseliş sinyallerini tetikledi. Nvidia’nın dev sıçramasından sonra Bitcoin fiyatı için 100.000 dolara yükselme mümkün olacak mı?

Analist, Bitcoin Fiyatı İçin Nvidia’yı İşaret Ediyor

10XResearch CEO’su Markus Thielen, 6 Haziran’da Nvidia hisse fiyatındaki büyük bir artışın, Bitcoin fiyatının 100 bin dolara ulaşma ihtimalinin yüksek olduğunu ima etti. BTC fiyatının önümüzdeki haftaya kadar tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının beklendiğine dair önceki tahminini daha da güçlendirdi.

Birden Fazla Faktör BTC Fiyat Rallisini Doğruluyor

Bitcoin fiyatı, bugün yatay işlem görüyor. Fiyat şu anda 70.000 dolar ile 72.000 dolar arasında geziniyor. 24 saatlik en düşük ve en yüksek seviye sırasıyla 70.390 dolar ve 71.735 dolar. Ayrıca, işlem hacmi son 24 saatte %27 azalarak tüccarlar arasında faizde bir düşüşe işaret etti.

CryptoQuant verileri, kurumsal yatırımcıların son iki hafta içinde yeniden birikime doğru kaydığını gösterdi. Diğer yandan, NVT golden cross yerel dip imalarını ve Bitcoin Volatilite Endeksi (SMA-30d) ve Düzeltilmiş MVRV (30DMA/365DMA) metriklerinin fiyat dalgalanmalarındaki yavaşlamayı vurguladığını ortaya koyuyor.

Analist Willy Woo, BTC fiyatının 72.000 dolara ulaşmasıyla sert hareketlere vurgu yaptı. Ayrıca 75.000 dolara doğru bir ralliye ayarlanması durumunda 1,5 milyar dolarlık bir Bitcoin short tasfiyesi olabileceğini söyledi.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.