CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Bitcoin Fiyatı, Traderların Çıkışını Durdurmak İçin 40 Bin Doları Geçmeli

Bitcoin fiyatı, Bitcoin Fiyatı, Traderların Çıkışını Durdurmak İçin 40 Bin Doları Geçmeli

JPMorgan analistleri, Bitcoin’in 40.000 dolarlık fiyat etiketini, kripto para biriminin meteorik yükselişinin devam etmesi için bazı şartlar olduğunu söyledi. Boğa tüccarlarının yeniden kazanmaları gereken önemli bir savaş alanı olarak görüyor. Bitcoin fiyatı şu anda eski ATH’sinden oldukça aşağıda dolanıyor.

Pazartesi günü Bloomberg tarafından yayınlanan bir rapora göre, Bitcoin fiyatı 40.000 doların üzerine çıkmadığı (BTC, +1.84%) sürece, kripto para birimi daha da kötüye gidebilir.

JPMorgan stratejistleri ve küresel pazar stratejisi başkanı Nikolaos Panigirtzoglou’ya göre, dijital varlık yöneticisi Grayscale Investments’in sahip olduğu milyarlarca dolarlık bitcoin güveninden daha fazla girdiye ihtiyaç duyuluyor. Analiz ayrıca bitcoin vadeli işlemlerine olan talebi de hesaba kattı.

Rapora göre, düşüş görünümü, kısa vadeli trenddeki potansiyel bir değişiklik ve daha fazla kurumsal akış eksikliği nedeniyle piyasadan çıkan bir dizi tüccar tarafından tetiklenecek.

Stratejistler, Cuma günü yatırımcılara 40.000 doların üzerinde bir fiyat ihlaline atıfta bulunan bir not yazdı. “Grayscale Bitcoin Trust’a akışın, önümüzdeki günlerde ve haftalarda günlük 100 milyon dolarlık hızını sürdürmesi gerekecek.” dedi.

Grayscale Cumartesi günü , firmanın varlığındaki en büyük tek günlük artışını artırdığını ve bitcoin dahil ürün ailesine 700 milyon doları aştığını duyurdu.

Bitcoin Fiyatı için Analistler Ne Diyor?

Dijital varlık yöneticisinin bu seviyeleri ne kadar süre sürdürebileceği belirsizliğini koruyor. Ancak JPMorgan’daki analistler, Bitcoin’in Kasım 2020’ye benzer bir konumda olduğunu, Bitcoin’in yeni bir rekora tırmandığı ancak 20.000 doları geçemediğini söyledi.

Üç yıl sonra, 16 Aralık 2020’de Bitcoin sonunda 20.000 doları geçti. Bu, JPMorgan analistleri Grayscale’in piyasaya katılımına atfedilen bir hareketti. Grayscale, CoinDesk’in ana şirketi olan Digital Currency Group’a aittir.

JPMorgan analistleri ayrıca, fırsatçılar tarafından tetiklenen kısmi bir toparlanmadan önce 10 Ocak’ta bitcoin’in değerinde %20’nin üzerinde keskin düşüşe atıfta bulunan yatırımcıların “geçen haftanın düzeltmesini yayabileceğini” söylediler.

Analistler raporda, Bitcoin 40.000 doları yeniden görerek eski ATH düzeyine ulaşmazsa, “momentum sinyalleri doğal olarak buradan Mart sonuna kadar azalacak” dedi.

Basında, Bitcoin 24 saat içinde% 2 artışla 37.250 dolardan işlem görüyordu.

Kaynak: Coindesk

Benzer Yazılar

Bitcoin’e Koronavirüs Mü Bulaştı? BTC Geleneksel Piyasalarla Hareket Ediyor!

Doğan Şahin

MoneyGram, Ripple Aleyhine İftira Suçundan Mahkemelik Oldu

Hilal DERİN

Jefferies, Bitcoin Almak İçin Altın Satacak

Yavuz Cem AKYOL

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku