a
coinnet

Bitcoin Fiyatının 1 Milyon Dolara Ulaşması Mümkün Mü?

coinnet
coinnet

Strike CEO’su Jack Mallers, ekonomik istikrarsızlığı ve varlığın küresel finansal zorluklar arasında güvenli bir liman olarak Bitcoin’e işaret ediyor. Uzman, hizmet etme potansiyelini gerekçe göstererek Bitcoin fiyatının 1 milyon dolara yükseleceğini düşünüyor.

Bitcoin fiyatı, daha geniş pazarda yukarı yönlü bir ivmeyi yansıtan yaklaşık %3 yükseldi. ABD’ye son zamanlarda güçlü giriş Spot Bitcoin ETF’de yaşandı. Aynı zamanda SEC tarafından spot Ethereum ETF onayı geldi ve piyasa katılımcılarının duyarlılığını güçlendirdi. 

Bu arada, bu olumlu dalganın ortasında, Strike CEO’su Jack Mallers, Bitcoin’in yakın gelecekte 1 milyon dolara ulaşabileceğini ve iyimserliği daha da körükleyebileceğini tahmin etti.

Jack Mallers’tan 1 Milyon Dolarlık BTC Tahmini

Bitcoin cüzdan ve ödeme uygulaması Strike CEO’su Jack Mallers, Anthony Pompliano ile yakın tarihte bir röportaj verdi. Bitcoin’in önümüzdeki aylarda %260 ile %1,357 arasında artabileceğini belirtti. Özellikle Mallers, Bitcoin’in hala erken aşamalarında olduğuna inanıyor. Önümüzdeki 10 ile 18 ay içinde 250.000 ila 1 milyon dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor.

Bu arada Mallers, bu potansiyel dalgalanmayı ABD hükümetinin 34.577 trilyon dolarlık borcunu yönetmek için Federal Rezerv tarafından para basımını artırma ihtiyacına bağlıyor. Bu para biriminin değersizleştirilmesinin varlık fiyatlarını yükselteceğini ve Bitcoin’in en iyi performans gösteren varlık olarak öne çıkacağını savunuyor.

Bitcoin, Finans Sistemindeki Boşlukları Doldurabilir

Buna ek olarak Jack Mallers, Bitcoin’in değerinin mevcut finansal istikrarsızlık nedeniyle 250.000 dolara kadar yükselebileceğini iddia etti. Mallers, mevcut ekonomik kargaşanın Bitcoin’in doldurabileceği önemli bir boşluk yarattığını ve önemli yatırımcı ilgisini çektiğini vurguladı.

Özellikle, bu cesur tahmin, kripto para birimi meraklıları arasında Bitcoin’in küresel finansal zorluklar arasında güvenli bir sığınak olarak hizmet edebileceğine dair artan duyarlılığı yansıtıyor. Yüksek faiz oranlarına rağmen Mallers, dolar baskısının devam etmesinin enflasyonist olduğunu vurguluyor.

Yükselişinin Ortasında İyimserlik

Mallers’ın tahmini, ABD’nin geldiği bir zamanda geliyor. Spot Bitcoin ETF’leri ivme kazanıyor. ABD’deki Bitcoin ETF’leri için yolculuk son birkaç haftadır sallatıdaydı. Ancak son gelişmeler yeni bir ilgi uyandırdı. Farside Yatırımcılarına göre, ABD spot Bitcoin ETF, 24 Mayıs Cuma gününe kadar bu hafta 1 milyar doların üzerinde bir giriş kaydetti.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.