CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Bitcoin Haberleri: Biden, Bitcoin Cüzdanlarında FinCen Kuralını Dondurdu

Bitcoin haberleri, Bitcoin Haberleri: Biden, Bitcoin Cüzdanlarında FinCen Kuralını Dondurdu

ABD’de olaylı başkanlık seçiminin ardından Biden nihayetinde başa geçti. Yeni ABD başkanı Biden oldu. Amerika’da yaşanan eylemler ve başkanlık seçimlerinin etkileri kripto para piyasasını da boş geçmedi. Bir süredir oldukça dalgalı hareketler çizen Bitcoin, ABD’den yeni bir kararın daha etkisinde kaldı. Neredeyse tüm grafikleri ve analistlerin tahminlerini yerle bir eden Bitcoin, bakalım bu haberden sonra rotayı hangi yöne çevirecek? Yeni Biden yönetimi, henüz yürürlüğe girmemiş olan tüm önerilen düzenlemeleri dondurdu. Bitcoin haberleri Amerika’yı gündeme aldı.

Whitehouse’un talep ettiği gibi altmış gün sürmesi beklenen düzenleyici bir dondurma incelemesi açıklandı:

“Hiçbir şekilde kural yok. — Federal kayıt Bürosuna (”OFR”) bir kural göndermek de dahil olmak üzere— 20 Ocak 2021’de öğleden sonra Cumhurbaşkanı tarafından atanan kişi, atanan bir bölüm veya ajans Başkanı kuralı gözden geçirir ve Onaylar.”

Bu engele takılanlardan biri de Trump yönetimi oldu. Geçtiğimiz dönemde görevine veda eden eski ABD başkanı Donald Trump, Bitcoin para çekme işlemlerini belirli bir miktarın üzerinde ise takip altına almak istedi. Trump yönetiminin önerdiği bu kurala göre para çekme işlemleri 30.000 doların üzerinde ise kontrol altında tutulacaktı. Yüksek meblağlar için saklama dışı cüzdanların izlenmesini ve izlenmesini gerektiren nedenleri içeren bir öneriydi.

FinCEN kripto cüzdan önerisi geniş bir kitleden büyük bir eleştiri almıştı. Çünkü bu durum teoride söylense de pratikte işleme konulabilecek bir şey değildi. Adres sahipliğini doğrulamak sanıldığı kadar kolay değildi. Ayrıca, tam gizlilik hakkını işgal ettiği için de sıcak bakılmamıştı.

Bitcoin haberleri arasında Biden’ın da bu öneriyle ne yapmayı planladığı ilerleyen günlerde görülecek. Ancak yeni yönetim açıkça, özellikle çökmekte olan ekonominin ışığında oldukça meşgul oluyor.

Kaynak: trustnodes

Sizler de en yeni Bitcoin haberlerinden anında haberdar olmak için linke tıklayarak Bitcoin haberleri köşemizi okuyabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Aktif Ethereum Adreslerinin Sayısı İki Katına Çıktı

Sezer

Bakkt, 2 Milyar Dolar Değerinde Halka Açılacak

Yavuz Cem AKYOL

Çin’in Eski Bakanından, Blockchain Yorumu

Yavuz Cem AKYOL

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku