CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Bitcoin hakimiyeti: Her zamankinden daha güçlü olmasının nedenleri

Bitcoin hakimiyeti, Bitcoin hakimiyeti: Her zamankinden daha güçlü olmasının nedenleri

Bitcoin, son 365 günde benzeri görülmemiş bir büyümeyi gözler önüne serdi. Yine de burada unutulmaması gereken şey, 2018 ayı döngüsü sırasında oluşan Bitcoin topluluğunun 2017 öncesi ralliden çok daha farklı olmasıdır. Bugün yatırımcıların her konuda bilgiye erişimleri vardır. Neye bulaştıklarını anlayacak kadar finansal okuryazarlıkları bulunuyor. En önemlisi de küresel ekonomik koşulların çökmesiyle zorlanıyorlar. Bitcoin hakimiyeti devam ediyor.

Ergo, belki de fiyat, yatırımcılardaki bu tür büyümeyi ve değişimi yargılamak için çok yüzeysel bir ölçüdür. Ancak, her zaman bakabileceğiniz başka ölçütler de vardır.

Bitcoin Hakimiyetinde Kurumsal Faaliyetler

Bu daha geniş bir tavandır ve sermaye girişleri, doğrudan / dolaylı olabilecek kripto endüstrilerindeki yatırımlar, halka arzlar vb. gibi kurumların faaliyetlerini içerir. Örneğin Coinbase’i ele alalım . Amerikan kripto borsalarının poster çocuğu, kripto ile bir başlangıçtan, potansiyel bir halka arz planları için şirketinin 8 milyar dolar değerinde olmasına kadar uzun bir yol kat etti.

Benzer şekilde, kurumların Bitcoin’e yatırım yapabileceği bir yer olan Bakkt, 2 yaşından küçük ve aynı zamanda bir halka arz arıyor.

Diğer kurumsal faaliyetler arasında kurumsal sermaye akışı – MicroStrategy , Square ve Grayscale ve Black Rock, Morgan Stanley, vb. gibi dolaylı yatırımcılar bulunmaktadır.

Ayrıca, Grayscale Investments’in geçtiğimiz yıl veya %85,8’ini oluşturan Bitcoin ile AUM’da 24 milyar doları işleyecek büyümesi de göz ardı edilemez.

Bunlara ek olarak, CME hacimlerinin %20’lik bir düzeltmenin ortasında yeni bir ATH’ye ulaşması, kurumların da Bitcoin’in oynaklığına alıştığını gösteriyor.

Bitcoin hakimiyeti, Bitcoin hakimiyeti: Her zamankinden daha güçlü olmasının nedenleri
Bitcoin hakimiyeti

Son olarak, toplam BTC Vadeli İşlem OI’si de grafiklerde yeni bir zirveye ulaştı ve bu, düşüşün 2,4 milyar dolarlık kümülatif pozisyonları tasfiye etmesine rağmen, hareketli tüccar faaliyetinin göstergesi.

Dolayısıyla, yukarıdakilerin tümü göz önüne alındığında, Bitcoin’in temelde her zamankinden daha güçlü olduğu kesinleşebilir. Bu neyi gerektirecek? Bu, Bitcoin’in fiyatında daha önce hiç görülmemiş bir artışa dönüşecek ve bunun sonucunda Bitcoin gelecekte 100.000 dolara ya da belki de 160.000 dolara çıkacak.

Kaynak: ambcrypto

Benzer Yazılar

Coinbase CEO’su Yaptığı Paylaşımla Tepki Topladı

Yavuz Cem AKYOL

Merkeziyetsiz Uygulama (DApp) Geliştirene 100 Bin Dolar!

Doğan Şahin

EXMO Hackerları Poloniex Borsasını Kullanarak 4 Milyon Dolar Kazandı

mücahit duran

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku