CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Bitcoin’ in Fiyatı Stabil Kalırken Altcoinler Yükselişte

Bitcoin' in fiyatı, Bitcoin’ in Fiyatı Stabil Kalırken Altcoinler Yükselişte

Son Bitcoin yükselişinden sonra sıra altcoinlere geçti. Bitcoin’ in fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine yani 47 bin dolara çıktıktan sonra ivmesi azaldı ve sıra altcoinlere geçti. Bitcoin’ in fiyatı için tıklayınız.

Bitcoin’ in fiyatı bugün, dünkü fiyatı olan 47.286 dolardan %0.41 düşüşle ve geçen haftaki fiyatı olan 38.338 dolardan %18.59 artışla 47.093 dolara ulaştı. Bitcoin’ in fiyatı, Tesla’ nın Bitcoin’ e 1.5 milyar dolarlık yatırımını açıklamasının ardından bu haftanın başlarında en yüksek seviyesi olan 48 bin dolara ulaşmıştı ve ardından bir dizi güven verici gelişme yaşanmıştı. Bunlardan en önemlisi Amerika’ nın en eski bankası olan BNY Mellon’ un Bitcoin’ i destekleyeceğini duyurması olmuştu.

Altcoinler Yükseliş Trendinde

Bitcoin’ in fiyatı yükseldikten sonra altcoinler de yükselişe geçti. Bitcoin’ e alternatif en büyük kripto para olan Ethereum’ un fiyatı dünden bugüne %2.94 artışla 1.756 dolardan 1.810 dolara yükseldi. Ethereum’ un hafta başından beri yükselişi ise %6.50’ lik bir değere ulaştı.

Son 24 saat içerisinde Cardano (ADA) %2.14’ lük bir düşüşle 0.9 dolara, XRP %0.64’ lük bir düşüşle 0.58 dolara gerilerken, Polkadot (DOT) %12.18 artarak 28.50 dolara yükseldi.

Ancak bu günlük performanslar, altcoin piyasasının genel haftalık performansını yansıtmıyor. Hafta içerisinde altcoinlerden ADA %64, XRP %34 ve DOT %39 yükseliş gösterdi.

Bitcoin’ in fiyatı arttıktan sonra ilk ondaki diğer altcoinler de önemli ölçüde yükseliş gösterdi. Binance Coin (BNB) son 24 saatte %0.60 artış gösterdi. BNB’ nin haftalık artışı ise %70 artarak 127.10 dolara yükseldi. Bu yüzdelik değer altcoinler içerisinde haftanın en iyi performansı oldu.

Diğer bir altcoin olan Stellar (XLM) ise son 24 saatte %14.21, son bir haftada ise %54.70 artış gösterdi. Stellar’ ın şu anki fiyatı ise 0.52 dolar.

Bu sırada Litecoin (LTC) bir gün içerisinde %5.20, son bir hafta içersinde %22.76 artarak 195 dolara yükselirken, Chainlink (LINK) bir gün içerisinde %6.37, son bir hafta içerisinde %26.67 artarak 29.55 dolara yükseldi.

Dogecoin Yükseliş Trendi Yavaşlıyor

8.8 milyar dolarlık piyasa değeri ile dünyanın en büyük 12. kripto parası olan Dogecoin (DOGE), son 24 saatte %0.49 düşüş ve son bir haftada %40.15 artış gösterdi. Dogecoin’ in şu anki değeri 0.06 dolar. Dogecoin yatırımcılarının yoğun çabası bu yükselişe neden oldu. Ünlülerin ilgisi ve en önemlisi bir defalık ‘Dogecoin CEO’ su’ olan, Bitcoin’ in fiyatı için artış sağlayan Elon Musk bu yükselişe yardımcı oldu.

Dün başlayan ve 16 günlük bir tatil dönemi olan Çin Yeni Yılı, normalde Çinli yatırımcıların madeni paraları bırakmasıyla fiyat düşüşleri yaşadığı bir zaman olmuştur. Ancak analistlerin geçen hafta Decrypt’ e söylediği gibi bu yıl bu düşüş yaşanmadı. Batılı kurumsal yatırımcıların artık kripto para piyasasına hakim oldukları açıklandı.

Benzer Yazılar

DataDash Kurucusu Yatırımcıları En Büyük Altcoin Patlamasına Çağırıyor

Hilal DERİN

Kripto Strateji Uzmanından Çarpıcı Yorum

Yavuz Cem AKYOL

Litecoin, XRP’yi Geride Bıraktı

Yavuz Cem AKYOL

1 Yorum

Altcoin Piyasa Değeri 600 Milyar Dolara Yaklaştı Ve Yükselmeye Devam Ediyor | CoinNET - Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri 14 Şubat 2021 at 17:46

[…] Son zamanlarda bitcoin yükselişi oldukça çok konuşulurken, altcoin piyasa değeri de yükselerek yeni rekorlar kırıyor. Son Bitcoin yükselişinden sonra altcoinler de yükselişe geçmeye başladı. Bitcoin’ in fiyatının artması ilk ondaki ve daha alt sıralardaki altcoinleri de etkileyerek onların da yükselmesine sebep oldu. Altcoinlerin yükseliş haberini okumak için tıklayınız. […]

Cevap

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku