CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Bitcoin Madenciliği: Madenciler Bitcoin Satışını Hızlandırıyor

Bitcoin madenciliği, Bitcoin Madenciliği: Madenciler Bitcoin Satışını Hızlandırıyor

Madenciler, 29 Ocak’ta satılan ve değeri yarım milyardan fazla olan 16.598 Bitcoin ile BTC satışlarını artırmış gibi görünüyor. Bitcoin madenciliği de aynı ölçüde değer kazanmış görünüyor.

Geçen Ayın büyük bir kısmı için, madencilerin çıkışının önemli bir faaliyet gösterdiği görülüyor. Ocak ayı ortasında günde yaklaşık 12.000 BTC ve geçen ayın sonunda günde yaklaşık 10.000 BTC satıldı. Bu da kayda değer bir faaliyet gösterildiğini kanıtlar niteliktedir.

Bu, madencilikten bir günde aldıkları 900 Bitcoin’den önemli ölçüde daha fazla. Bu duruma göre rezervlerine girdiği söylenilebilir. .

Bunun bir nedeni, yukarıda da görülebileceği gibi geçen yılın büyük bir kısmında satışları durdurmaları olabilir. Ancak yine de günde yaklaşık 2.000 Bitcoin çıkışı söz konusudur.

Mevcut blok ödülü 6,25 btc olup, günde 900 bitcoine çevrilir. Bu sayı mayıs 2020’den önce 1.800’lerdeydi.

Bu nedenle bu veriler, madencilerin halving öncesinde bir kenara koyabilecekleri Bitcoin’i henüz tüketmediklerini gösteriyor.

Bunun yerine, bu rezervlere dalmış gibi görünüyorlar. Belki de asics fiyatı ikiye veya üçe katlayarak madencilerin maliyetlerini artırıyor.

Aynı zamanda blok ödülleri düşerken hash oranı yükseldi ve madenciler için bir çeşit fırtına yarattı.

Bu nedenle devam etmek için, bazılarının zorunlu olarak sınırlı olan rezervlerine dalması gerekiyor gibi görünüyor.

Bu nedenle, geçen ay artan satışlar muhtemelen geçicidir. Çünkü madencilerin çok fazla tasarrufları bulunuyor ve bu tasarruflar artık önemli bir oranda azalmaktadır.

Bir kez bittiğinde, yarıya inmenin nihayet başlayacağını ve bir gün satmak için 900’den fazla bitcoin’e sahip olmayacaklarını, tüm zamanların en düşük olacağı bir şey olduğunu öne sürüyorlar. Bitcoin madenciliği günümüzde oldukça değerli.

Bitcoin Madenciliği Nedir?

Bitcoin madenciliği, BTC üretimini sağlar. Bu sistem Blockchain üzerinde işlemektedir. Blockchain’de bulunan full node’lar sayesinde Genesis Bitcoin’den itibaren gerçekleşen bütün işlemler kayıt altına alınmaktadır. Miner Node’ların anlık çözmeye çalıştıkları problemlerle Bitcoin üretme işlemi gerçekleşmektedir. Aslında bu işlem, modernize edilmiş bir altın çıkarma sistemidir. Nasıl fiziki altını çıkartmak için madenciler çalışıyorsa dijital altın Bitcoin için de durum aynıdır.

Kaynak: trustnodes

Benzer Yazılar

GRIN %51 Saldırısına Uğradı

Yavuz Cem AKYOL

Bitcoin 18 Bin Doların Altına Geriledi

Yavuz Cem AKYOL

İngiliz Fintech Firması, Hindistan’da Kripto Bankası Şubeleri Açıyor

Yavuz Cem AKYOL

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku