Bitcoin Piyasa Değeri 1 Trilyon Dolardan Geri Döndü

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

Kripto para piyasası bugün kırmızılara boyandı. Bitcoin de 57.000 dolarlık zirve noktasından geri çekilerek 47.000 dolara kadar geri düştü. Bitcoin’in yeni zirve fiyatı, ona tüm zamanların en yüksek piyasa değerini sunmuştu. Fiyattaki geri çekilmeyle birlikte Bitcoin Piyasa Değeri 1 Trilyon dolardan geri dönmek zorunda kaldı.

Geçtiğimiz günlerde ABD yönetiminden kripto para piyasasına yönelik sert uyarılar gelmişti. Özellikle ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Bitcoin için bir kaç gün üst üste olumsuz konuşmuştu. Bazı uzmanların görüşlerine göre bu olumsuz yorumlar sebebiyle düşüş başladı. Bazılarına göre de Bitcoin için beklenen düzeltme geldi ve altcoinlerle birlikte düşmeye başladı.

Pazar günü, kripto para piyasası değeri 1,76 trilyon dolara ulaşmıştı. Daha sonra 1,46 dolara kadar düştü. Bitcoin Piyasa Değeri bu sayının 1 trilyon dolarlık kısmını kapsıyordu. Kripto paraların fiyatları düştükçe yatırımcılar da panik halinde alımlara ve satımlara koştular. Coin Market Cap verilerine göre, kripto para piyasası ticaret hacmi %60 oranında arttı. 243 milyar dolarlık para yatırımcılar arasında el değiştirdi.

En Büyük Düşüş Bitcoin’de!

24 saatlikte en büyük düşüş lider kripto para birimi Bitcoin’de yaşandı. 58.000 dolarlık fiyatından 19 saat içerisinde 47.700 dolara indi. Günlük bazda bakıldığında bu Bitcoin’in gördüğü en büyük tek günlük düşüştü. 1 Trilyon dolarlık piyasa değeri de 96 milyar dolara kadar düştü. Bitcoin Piyasa Değeri için 1 trilyon dolar zirve noktasıydı.

Bazı analistler Bitcoin için yükseliş trendinin hala bozulmadığı yönünde konuşuyor. İlerleyen günlerde neler olacağını hep birlikte göreceğiz.

Takipte Kalın!

Son dakika haberlerini anında öğrenmek için bizi Twitter’dan takip edebilirsiniz. Twitter hesabımıza ulaşmak için lütfen linke tıklayın.

Yorum Yaz

isimFiyatGrafik (7gün)
bitcoin
Bitcoin (BTC)
$58,134.00
ethereum
Ethereum (ETH)
$2,080.07
binancecoin
Binance Coin (BNB)
$408.18
ripple
XRP (XRP)
$1.02
tether
Tether (USDT)
$0.998