CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Bitcoin rallisi fazla mı genişletildi? Evetse, sırada ne var?

Bitcoin rallisi, Bitcoin rallisi fazla mı genişletildi? Evetse, sırada ne var?

Aksiyon dolu bir haftadan sonra Bitcoin, ani bir çöküş yaşadıktan sonra 35468 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte, fiyat hareketi tüccarların Bitcoin’deki ani çöküşün neden gerçekleştiğini sormasına neden oldu. Ayrıca bu, rallinin bittiği ve aşırı uzatıldığı anlamına mı geliyor? Verilere göre, başlangıçta Bitcoin’in fiyatında aşırı spekülasyon olabilir. Bitcoin’ler yeni ATH’ye ulaştıktan sonra fiyat yaklaşık %27 düştü. Bunun birkaç nedeni vardı. Bunlardan en önemlileri, borsalarda artan aktif arz ve büyük tasfiyelere rağmen türev borsalarında yükseliş hissiyatıdır. Bitcoin rallisi, aşırı uzatıldığına dair birkaç işaret de not edildi. Kısa vadede, 2017’deki tarihi boğa koşusundan bu yana son 3 yılın en yüksek seviyesi olan açık ilgi ve genel olarak borsalara olan ilgi de hızlı bir artışa neden oldu.

Bunun yanı sıra, Glassnode’un ölçümlerinde sıfır olmayan bakiyeye sahip adreslerde bir artış kaydedildi. Bakiye 0,1 ve üzeri, 1000 ve üzeri adreslerdeki bu hızlı artış, hem balinaların hem de perakende tüccarların alım yaptığını gösterdi. Uzun vadede bu satın alma, cüzdanlarda biriken Bitcoin miktarını artırabilir. Döviz rezervlerinde düşüşe yol açarak döngüyü baştan başlatabilir .

Diğer bir kritik ölçü de, 34000 dolardan daha yüksek seviyelerde Bitcoin birikimine işaret eden harcanmamış Bitcoin haritasıydı. Fiyat artışının aşırı uzatıldığı spekülasyonu kısmen doğru olabilir. Fiyatta keskin bir düşüş yerine 38000-39600 dolar seviyesinde bir direnç duvarı var. Varlık çoğu borsada bu fiyat seviyesini geçmeye çalışıyor. Hafta boyunca farklı zamanlarda ivme ve oynaklık tekrar tekrar düştüğü için aşırı uzatıldı. Ancak kurumsal yatırımcılar satın almaya devam ettiler. Bu durum perakende tüccarlar arasında olumlu olarak izlendi. Ancak ralli mevcut fiyat seviyesinde sona eriyor.

Altcoinler

Bu hafta coinmarketcap.com’daki piyasa değerine dayalı birkaç üst düzey altcoin çift haneli kazançlar yayınladığından, aşırı uzatılmış bir Bitcoin rallisi, altcoinlere yatırım akışına yol açmış olabilir. Bu kazançlar, sermaye akışındaki değişimin bir ürünü olabilir. Bu durumda, ralli aniden sona ererse, bir satışa yol açabilir. Ancak BTC’nin fiyat hareketinin teknik analizine göre, destek 34400 dolarlık kilit seviyede tutuluyor.

Kaynak: ambcrypto

Benzer Yazılar

Bitcoin Halving Hakkında İlginç Detay: Satoshi Hepsini Planladı Mı?

Doğan Şahin

Rusya’nın Kripto Değişikliklerinde İlginç Nokta

Yavuz Cem AKYOL

Binance İngiltereye Açılıyor

Sezer

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku