a
coinnet

Bitcoin Teknik Analiz: BTC, 42.000 Dolara Düşer Mi?

coinnet
coinnet

Bitcoin teknik analiz; büyük bir satış, Mt. Gox borsasının piyasada yankılanan alacaklılara ödemeleri başlattığı haberi ile Cuma günü Bitcoin fiyatıyla yankılandı. Yatırımcılar açık long pozisyonlarını kapatarak tepki göstererek artan tasfiyelere katkıda bulundular.

Kırmızı deniz kripto para piyasasını karakterize ederken, kümülatif piyasa değeri 2 trilyon dolara düştü. Satış hafta sonuna kadar devam ederse, Ethereum fiyatının 2.500 dolarlık desteği yeniden test etmesiyle altcoinlerin en çok kanaması muhtemeldir.

Bitcoin, 55.000 dolarlık destek sayesinde düşüşün 50.000 dolara kadar devam etmesini geçici olarak önlemeyi başardı. Ancak, günlük mum fitili bazı borsalarda 53.545 dolara kadar uzadı.

Bitcoin Fiyatı Neden Düşüyor?

Feshedilmiş borsa Mt. Gox kısa süre önce 5 Temmuz’dan itibaren alacaklılarına Bitcoin ve Bitcoin Cash cinsinden ödeme göndermeye başlayacağını duyurdu. Rehabilitasyon Mütevelli Heyeti’nden yapılan açıklamaya göre, ödemeler seçkin borsalar aracılığıyla kolaylaştırılacak.

Bitcoin Teknik Analiz

Satışın temel bir bakış açısıyla devam etmesi muhtemel olduğundan, varlığın teknik yapısına yönelmek esastır. Günlük grafiğe dayanarak, kısa-term eğilimi düşüş eğilimindedir ve 42.000 dolara kadar devam edebilir.

Bitcoin teknik analiz; bu, çift üstlü bir modelin kurulmasını ve onaylanmasını takip eder. 200 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA) ile aynı zamana denk gelen 58.222 dolardan boyun çizgisi desteğini ihlal eden Bitcoin, modeli doğruladı.

Bitcoin fiyat tahmini, yatırımcıların 200 günlük EMA’nın altına kısa pozisyonları artırmayı tercih edeceğini gösteriyor. Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) göstergesinden gelen bir satış sinyali düşüş trendini destekler.

Dahası, 200 günlük EMA seviyesinin altında bir günlük kapanış, satıcıların Bitcoin fiyatı üzerindeki etkisini iddia edecektir. Buna ek olarak, çift tepe modeli 42.000 dolarlık %22’lik bir kırılma hedefine sahiptir.

Bitcoin teknik analiz; yatırımcılar mevcut fiyat seviyesinde satın alma siparişlerini artırırsa, 55.000 dolarlık destek, hafta sonu boyunca 60.000 doların üzerinde daha büyük bir trend tersine dönmesi için sıçrama tahtası görevi görebilir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.