a
coinnet

Bitcoin, Üçüncü Çeyrekte Hangi Yöne Doğru İlerleyecek?

coinnet
coinnet

Bitcoin (BTC) fiyatı, Alman hükümetinin ve Mt. Gox’un alacaklılarının geri ödemesinin büyük satışlarının ortasında Pazartesi günü 53.500 dolara kadar düşen büyük bir baskı yaşadı. Dünkü çöküşten sonra, Bitcoin fiyatı, Bitcoin’in gücünü gösteren bazı zincir üstü metrikleriyle basın zamanı itibariyle 57.500 dolara yükseldi.

Bitcoin Peull Birden Fazla Flaş Boğa Koşuyor

Onchain veri sağlayıcısı CryptoQuant, ayı piyasasının altını belirlemek ve boğa piyasasında düzeltme süresinin sonunu işaret etmek için Bitcoin Peull Multiple’dan yararlanıyor.

Tarihsel olarak, Puell Çoklu, 2016 ve 2020 gibi boğa döngüleri sırasında önemli ölçüde düştü ve ardından Bitcoin’in fiyatındaki güçlü artışlar izledi. Grafikteki kırmızı daire içine alınmış alanlar, madencilerin karlılığının hızla düştüğü ve bu göstergede bir düşüşe yol açtığı örnekleri vurgulamaktadır.

2024’te bu kez, bu boğa piyasasında düzeltmenin sonunun yakın olabileceğini öne süren benzer modeller ortaya çıkıyor. Sonuç olarak, CryptoQuant bu üçüncü çeyrekte boğa koşusunun başlamasını bekliyor.

Haziran ayının son ayında, madencilerin karlılığı, Nisan yarılanma olayından bu yana görülmeyen seviyelerde şaşırtıcı bir şekilde %7,8 oranında düştüğü için büyük bir Bitcoin madenci teslimiyeti gördü. BTC madencilerinin günlük geliri, yarılanma etkinliğinden önceki şaşırtıcı bir şekilde 78 milyon dolardan 26 milyon dolara düştü.

BTC HODL Cüzdanları Piyasa Oynaklığının Ortasında Düşüyor

Zincir üzeri veri sağlayıcısı Santiment, şu anda 54.09 milyon olan boş olmayan Bitcoin cüzdanlarında bir düşüş olduğunu bildirdi. 15 Haziran’dan bu yana bu cüzdanlardaki net düşüş 566.000.

Santiment, azalmanın hasta yatırımcıları için olumlu bir işaret olduğunu bildirdi. cüzdanlardaki bu düşüş temel olarak sabırsız sahipler, yani zayıf eller tarafından tasfiye edilmesinden kaynaklanmaktadır. Santiment’e göre, bu genellikle korku, belirsizlik ve şüphenin (FUD) neden olduğu piyasa diplerini yansıtır. Ocak ayının başlarında benzer modeller gözlendi ve potansiyel satın alma fırsatlarına işaret edildi.

Santiment ayrıca 30 günlük ve 365 günlük Bitcoin MVRV göstergelerinin her ikisinin de negatif bölgede olduğunu bildirdi. Bu durum, diğer yatırımcılar zararlar yaşarken mevcut alımların yapıldığını gösterdiği için bir satın alma fırsatına işaret ediyor.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.