CoinNET – Bitcoin Haberleri, Blockchain ve Kripto Para Haberleri

Bitcoin’i Yüzde 50 Düşüren Sinyal Yine Göründü!

, Bitcoin’i Yüzde 50 Düşüren Sinyal Yine Göründü!

Bitcoin (BTC) geçtiğimiz birkaç gün boyunca pek iyi bir performans sergileyemedi ve 9.200 dolar noktasından 3.800 dolar noktasına kadar sert bir düşüş yaşadı.

Haftanın en yüksek noktasından %50’den fazla düşüş yaşayan BTC, doğal olarak birçok kripto para yatırımcısının da piyasanın sıfıra indiğini düşünmesine yol açtı. BTC fiyatı tam durgun bir görüntü çizmeye başlamışken, önemli bir sinyalin ise yeniden ortaya çıktığı anlaşıldı.

Özellikle kısa süre içerisinde gerçekleşecek olan Bitcoin Halving‘in gölgesinde görülen bu sinyal, fiyatın %50 gibi sert bir düşüş daha yaşayabileceğini gösteriyor. Bitcoin madencilik zorluğunun geçtiğimiz günlerde %6 artması, bunun tüm zamanların en yüksek seviyesini görmesine neden oldu.

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 1 BTC kazmanın bedeli 8.000 dolar gibi oldukça yüksek bir fiyata ulaştı. Bu da hash rate’in hareketli ortalamalarını takip eden Hash Ribbons isimli indikatörün, madencilerin iflasını gösterdiği anlamına geliyor. Bu durum madencilerin zararına BTC kazdıkları günlerde görülüyor ve şu an aynısını yaşanacak gibi gözüküyor.

Bitcoin bu sinyal en son gözüktüğünde 6.000 dolar noktasından 3.000 dolar noktasına kadar gerilemişti. Madencilerin bazıları ise zararına da olsa ağı çalışır tutmak için işlem onaylamaya ve kazım yapmaya devam etti. Yine aynısının olması BTC’yi 3.000 dolar altına bile götürebilir.

Bu makale ilk olarak www.coin-turk.com üzerinde yaynlanmıştır

Benzer Yazılar

Andre Cronje, “Deriswap” Adında Yeni Bir Protokol Başlatıyor

Yavuz Cem AKYOL

Weiss Crypto: DeFi Çılgınlığı Sona Erecek

Doğan Şahin

Ripple’ın (XRP) Bitcoin’e Karşı %10 Artmasına Yorum Geldi

Yavuz Cem AKYOL

Yorum Yaz

Sitemizde temel hizmetler ve işlevleri sağlamak ve ziyaretçilerin sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair verileri toplamak için tanımlama dosyaları gibi araçlar kullanıyoruz. Kabul Et’e tıklayarak, reklamlar, analitik ve destek için bu araçları kullanmamızı kabul edersiniz. Kabul ET Devamını Oku