a

Bitcoin’in Yükselişi Toplam Kripto Değerini 2 Trilyon Dolar Sınırına Taşıdı

Bitcoin yaptığı atak ile birlikte 42 bin dolarlık direnci kırmayı başardı ve 43 bin dolar sınırına yaklaştı. Bu da kripto paraların toplam değerini 2 trilyon doların biraz altına taşıdı.

Bitcoin hafta sonu ve hafta başı itibari ile yeniden doğuş yaşadı. 40 bin bandında gezinen ve zaman zaman oradan da düşen varlık 42 bin direncini kırmayı başardı. Bu da toplam kripto değerini 2 trilyon dolar sınırına yaklaştırdı

2 Trilyon Dolar Çok Uzak Değil

Bitcoin’in yükselişi ile 2 trilyon dolar artık çok uzak değil. 43 bin dolar sınırına yaklaşan varlık kripto paraları yeniden 2 trilyon ve üzerine çıkartma şansına sahip oldu.  CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin, bugün erken saatlerde 43 bin doların üzerine çıktıktan sonra son 24 saatte yüzde 2.21 ve önceki yedi gün içinde yüzde 5.31 artışla 43.014 dolardan el değiştirdi. Daha sonra düzeltme gelen varlık, halen 43 bin sınırından işlem görmeye devam ediyor.

Geçen hafta 40 bin dolar bariyerini aştıktan sonra, bitcoin o zamandan beri kazançlarını konsolide etti ve şu anda yılın başından beri işlem gördüğü 34 bin ila 44 bin dolar aralığının tepesinde işlem görüyor. Twitter’da fenomen olan kripto para uzmanı CredibleCrypto’nun yaptığı analize göre, açığa satış yapanlar, yalnızca birkaç gün öncesine göre yüzde 10 daha yüksek konuma geldi.

“40 bin doların altındaki BTC satıcıları şu anda terliyor çünkü 125 milyon dolarlık fiat parçaları, sattıkları yerden yüzde 10 daha yüksek BTC’ye dağıtılıyor” dedi.

İlgili Haber: Kripto Piyasası Değeri, Küresel Krizlere Rağmen Tekrar Yükseldi

Küresel Kripto Piyasası Değeri 2 Trilyon Dolara Yakın

Kripto para piyasalarında savaşın da etkisi ile birlikte düşüşe geçen varlıklar, son dönemlerde yeniden toparlanmaya başladılar. Bitcoin’in yükselişi altcoinlere de iyi geldi. Bu da varlık piyasasının toplam değerini 2 trilyon doların sınırına taşıdı. tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, önceki güne göre yüzde 2,68’lik bir kazancı temsil eden 1,97 trilyon dolar oldu. Bu arada, son 24 saatte toplam kripto para piyasası hacmi yüzde 16,46 artarak 102,53 milyar dolara yükseldi.

Daha önce de belirtildiği gibi, piyasa değerine göre en iyi 20 dijital para biriminin tümü yeşilde işlem gördüğünden, daha geniş piyasa Bitcoin ile birlikte tırmandı. Bu hafta bir kez daha ilk 100 dijital varlıktan kripto piyasası kazançlarına liderlik eden ApeCoin (APE), son 24 saatte yüzde 18,79 artışla 14,20 dolardan işlem gördü.

Özellikle, Cardano geçen hafta inanılmaz bir yükseliş yaşadı, şu anda günde yüzde 16.83 ve geçen hafta yüzde 33’ün üzerinde artışla 1.14 dolardan işlem görüyor. Son zamanlarda, Cardano’nun 50 günlük Üstel Hareketli Ortalamasının (EMA) üzerinde işlem gördüğünü ve o sırada 1.01 dolardan işlem gördüğünü ve bir yükseliş atılımının gerçekleşebileceğini bildirdi.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.