a

Blockchain Firması, CO2 Emisyonları İle Mücadele’de Düşük Güçlü Madencilik Cihazını Piyasaya Sundu.

İklim değişikliği, Blockchain endüstrisinde de bir moda haline geldi. Bu doğrultuda, yeni bir cihazın, Kullanıcıları çok fazla enerji harcamadan madencilik masraflarını telafi etmeye yardımcı olur.

Blockchain odaklı Alman firması Transcendence son zamanlarda kripto madencilerinin çevreye karşı sorumluluklarını yeşile çevirmelerine yardımcı olan yeni bir cihaz sundu. Greenbox adı verilen cihaz, enerji israf eden blok zincirlerine bir çözüm olarak tasarlanmıştır. Bitcoin’in, çevreyi olumsuz etkileyen ve en fazla enerji ihtiyacı gerektiren dağıtılmış defter ağı olduğu gerçeği her kesim tarafından bilinmektedir.

 

Birleşmiş Milletler İklim Eylem Zirvesi Eylül ayında New York’ta yapıldı. Greta Thunberg’ın manşetlere konu olan yaptığı konuşma nedeniyle dikkatlerin büyük kısmını üzerine almasıyla, Zirve sera gazı emisyonlarını azaltmada önemli bir adım daha attı. Yaklaşık 60 ülkeden, ” emisyonları azaltmak ve iklim krizine karşı en savunmasız nüfusu desteklemek için adımlar atması bekleniyor. ”

 

Kısa bir süre önce, 2-13 Aralık tarihleri arasında ABD İklim Değişikliği Konferansı İspanya’nın Madrid kentinde yapıldı. ABD Genel Sekreteri Antonio Guterres, toplantının sonucuyla ilgili hayal kırıklığını dile getirerek şunları söyledi:

“Uluslararası toplumun, iklim kriziyle mücadelede, hafifletme, adaptasyon ve finans konularında uyum sağlama göstermek için önemli bir fırsat kaybetti.”

 

Ancak, iklim değişikliğine yol açan ve önemli bir faktör olarak görülen sera gazı emisyonları konusunda herkes kayıtsız kalmadı!.

Greenbox cihazı;

Greenbox’ın yaratıcıları, proof-of-work blok zincirlerinin ortak sorunlarını ele almak istedi. Söz konusu Cihaz, TelosGreen olarak bilinen bir blockchain çözümüne dayanmaktadır. Greenbox, sahiplerinin Telos blok zincirindeki kullanıcıların işlemlerinin kimlik doğrulaması için düzenli ödüller kazanmalarına izin verir.

Buna karşılık, verimli madencilik cihazlarının CO2 emisyonlarını telafi ederek karbon kredisi elde etmelerinde kullanılabilir.

Şu anda, resmi web sitesinde görüntülenen cihazlar, okullara bağışlanacak eğitim versiyonlarıdır.

Transcendence ekibi şu anda şirketin amiral gemisi ürünü olan Greenbox Home üzerinde çalışıyor. Bu çok daha büyük bir cihazdır ve Bluebox Pro adı verilen mevcut cihaza benzer bir ürünü temel alacaktır.

GREENBOX BURADA MEVCUTTUR

Greenbox kullanım örnekleri

Greenbox’ın amacı, motivasyon olarak pasif gelir sağlayarak CO2 emisyonlarını azaltmaktır. Cihaz, çok fazla enerji harcamadan coin’leri çıkarmak için üretilmiştir. Ayrıca bir masternode host olarak da işlev görebilmektedir.

İşte Greenbox için birkaç kullanım örneği:

  • Kuruculara göre, Greenbox Home sürümü normal bir Bitcoin madencisinden yaklaşık 570 kat daha az elektrik kullanıyor. Almanya’da, bu tür cihazlar sadece enerji maliyetleri nedeniyle net kayıplar yaşatır. Bu arada, Greenbox parasal olarak fazla üretir. Böylece, dolaylı olarak Greenbox CO2 emisyonlarını azaltmaya yardımcı olan çok daha az enerji tüketirken bir madencilik cihazının işlevini de yerine getirir.
  • Greenbox Home cihazı bir PC olarak da kullanılabilir ve bir VESA üzerinden monitöre bağlanabilir. Bu, okullarda veya sosyal projelerde yardımcı olabilir. Böylece, kullanıcılar sadece 7 watt enerjiye ihtiyaç duyduklarından gereksiz yere CO2 yaymaktan da kaçınabilirler.

Greenbox ile üretilen kazanç fazlası, CO2 sertifikalarına dönüştürülebilir. Bu şekilde, Cihaz çalıştığı sürece global olarak CO2 emisyonlarını azaltabilirsiniz.

Şirketler için daha büyük bir ücretlendirme programı mevcut, CO2 emisyonlarını dengelemek için Greenbox Pro modelini kullanabilirler.

Bilmeyenler için, CO2 sertifikaları, sertifika sahiplerinin CO2 sera gazlarını azalttığını kanıtlar. Sertifika 1 ton sera gazını temsil eder. Bu sertifikaları aşırı sera gazı emisyonlarını telafi etmek isteyen kuruluşlara satabilirsiniz.

 

Greenbox hakkında daha fazla bilgi edinin.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.